Якщо ви любитель кави, можливо, ви шукаєте ідеальний сорт зерен, який варто спробувати. Є багато кавових зерен, які ви можете знайти за посиланням tsa.com.ua/catalog/kava-v-zernakh, доступних для любителів кави, кожен тип пропонує унікальний профіль смаку, який доповнює різні рецепти напоїв, десертів і страв. Дізнайтеся про різні типи кавових зерен і про те, як їх вибрати, щоб додати нових вимірів смаку своїм рецептам.

ЩО ТАКЕ КАВА В ЗЕРБАХ?

Всупереч поширеній думці, кавові зерна насправді не є зернами — це насіння плоду або рослини, схожого на вишню. Після того, як насіння зібрано, кісточки готові до ферментації та смаження, процесів, які видаляють вологу та допомагають розвинути профіль смаку, унікальний для кожного виду бобів. Після цього смажену квасолю можна використовувати для різноманітних рецептів. Змеліть кавові зерна для чашки ранкової кави або для класичного рецепту тірамісу – варіанти безмежні!

4 НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ВИДИ КАВИ В ЗЕРНАХ

Досліджуючи рецепти, які потребують кави, ви, можливо, стикалися з деякими з багатьох доступних видів кави в зернах. Хоча вони можуть виглядати схожими, різні типи кавових зерен мають відмінні характеристики, які впливають на такі елементи, як смак і текстура.

Дізнайтеся про чотири найпопулярніші типи кавових зерен — арабіка, робуста, Excelsa та ліберіка — і про те, коли їх використовувати.

ТИП

ПОХОДЖЕННЯ

СМАК

НАЙКРАЩЕ ВИКОРИСТАННЯ

АРАБІКА Родом з Ефіопії Змінний – виразно не гіркий Зварена кава
РОБУСТА Родом з Африки на південь від Сахари Гіркий – деревний або горіховий Кавові суміші та еспресо
EXCELSA Південно-Східна Азія Складний – терпкий, фруктовий і темний Зварена кава та суміші
ЛІБЕРІКА Південно-Східна Азія Незвичайний – горіховий і деревний Зварена кава та десерти

1. АРАБІКА

Кава в зернах арабіка є найпопулярнішим сортом кави в усьому світі. Боби арабіки походять з Ефіопії, але їх вирощують у кількох країнах світу з тропічним кліматом і на великих висотах. Темно-коричневого кольору та м’які на дотик боби арабіки під час смаження розвивають різноманітний смаковий профіль, починаючи від злегка солодкого та фруктового до горіхового.

Читайте також:  Команда Притули - люди Тігіпка, Коломойського, "Слуги", корупціонери

Зерна арабіки вважаються найякіснішим сортом і їх можна знайти в більшості місць продажу кавових зерен, від місцевого супермаркету до улюбленої кав’ярні. Популярність і універсальність зерен арабіки роблять його чудовим вибором для багатьох рецептів, які вимагають використання кавових зерен, від свіжозвареної кави до кавових тістечок.

2. РОБУСТА

Кавові зерна Робуста мають помітно більшу та більш округлу форму – другий за популярністю сорт. Хоча робуста походить з Африки на південь від Сахари, сьогодні її вирощують переважно в Африці, Індонезії та Індії. Що стосується зерен арабіки та зерен робусти, боби робусти мають більш глибокий і гіркуватий профіль смаку з відтінками деревини та горіхів.

Через цей гіркуватий смак зерна робусти зазвичай використовують у кавових сумішах як доповнення до інших смаків кави. Ви навряд чи знайдете це кавове зерно окремо, за винятком розчинної кави чи еспресо. Сміливі нотки цієї кави витримають додавання вершків, парного молока та інших ароматизаторів. Щоб знайти якісні зерна робусти для приготування еспресо або кавових сумішей, спробуйте переглянути спеціалізований магазин кави.

3. EXCELSA

Вперше виявлені в Африці, більшість бобів Excelsa, які сьогодні переробляються, вирощують майже виключно в Південно-Східній Азії. Маючи злегка подовжену овальну форму, квасоля Excelsa добре росте на середніх висотах. Кава в зернах Excelsa відома своїм неймовірно складним смаковим профілем і зазвичай використовується в кавових сумішах для додаткового розміру. Його вишуканий смак також робить зерно Excelsa популярним вибором окремого варіння.

Порівняно з іншими видами кавових зерен, зерна Excelsa поєднують в собі ознаки світлого та темного обсмаження, створюючи унікальні смаки від фруктових і терпких до насичених і сміливих. Завдяки незвичайній глибині смаку Excelsa боби важко знайти за межами Південно-Східної Азії, тому цей сорт, можливо, доведеться купувати у спеціалізованих продавців.

Читайте також:  Что такое микрокредит? История инициативы Мухаммеда Юнуса

4. ЛІБЕРІКА

Квасоля Ліберіка, що походить із центральної та західної Африки, дуже стійка до суворого клімату та низьких висот, добре росте в країнах Південно-Східної Азії, включаючи Індонезію, Малайзію та Філіппіни. Насіння мигдалеподібної форми з квітковим і дещо фруктовим ароматом, боби Ліберіка, швидше за все, можна знайти на філіппінських продовольчих ринках або в спеціалізованих магазинах.

Боби ліберіки, які часто відзначають як такі, що мають суперечливий смак, мають незвичайний, але насичений смаковий профіль, який можна описати як горіховий або деревний. Хоча його можна використовувати окремо для приготування кави, унікальний смак зерен ліберіки робить його популярним вибором суміші та креативним варіантом для додання більш потужного смаку рецептам.

ЯК ВИБРАТИ ПРАВИЛЬНИЙ ВИД КАВНИХ ЗЕРЕН ДЛЯ РЕЦЕПТУ?

Оскільки смакові профілі кавових зерен можуть використовуватися в різних продуктах харчування та напоях, вибір правильного сорту кавових зерен для рецепта залежатиме від конкретного смаку, якого ви хочете отримати.

Різні профілі смаку кожного кавового зерна можна використовувати для багатьох рецептів, включаючи десерти, маринади, сухі натирання, випічку тощо. Корисним способом подумати про різні смакові профілі під час вибору кавових зерен є розглянути, як три основні типи обсмаження — світле, середнє та темне — впливають на оригінальні смакові ноти зерен.

  • Легке обсмаження:  завдяки меншому часу обсмажування, легке обсмаження зберігає більше оригінального смаку кавового зерна. Легке смажене, як правило, має фруктові або цитрусові нотки та вищу кислотність разом із вищим вмістом кофеїну. Виберіть легку обсмажену каву в зернах сортів Арабіка або Ексельса, щоб підкреслити оригінальний смак зерен у своїх рецептах або зварену як яскравий спосіб розпочати свій ранок.
  • Середнє обсмаження: коли температура обсмажування підвищується, кавові зерна починають втрачати свою кислотність. Кава середнього обсмаження є поширеним вибором для приготування кави завдяки збалансованому смаку, який добре поєднується із зернами сортів Арабіка та Ексельса.
  • Темне смажене:  темне смажене — чудовий варіант для надання інтенсивного, насиченого смаку рецептам, добре поєднуючись із зернами сорту Арабіка. Темне обсмаження також є популярним вибором для приготування кави, як-от еспресо, або як інгредієнт для випічки, розтирань та інших рецептів, що робить гіркі зерна, як-от Робуста чи Ліберіка, більш приємними.
Читайте також:  Проросійський діяч Андрій Пальчевский відзначився ксенофобськими антисемітськими висловлюваннями (ВІДЕО)