Квадроцикли – це транспортні засоби для активного відпочинку в складних умовах бездоріжжя, придбати які вирішується все більше людей. Тому варто дізнатися, які бувають види квадроциклів, яка кваліфікація потрібна для того, щоб купити квадроцикл Львів та на них їздити, і що врахувати при їх виборі.

  • Що таке квадроцикл?
  • Які дозволи на керування квадроциклом?
  • Спортивний, розважальний, кросовий – види квадроциклів
  • Як вибрати квадроцикл?

Що таке квадроцикл?

Квадроцикли, також відомі як всюдиходи , квадроцикли або квадроцикли , — це відкриті чотириколісні транспортні засоби, призначені для розважальних катань у складних умовах. Вони не мають кабіни водія і призначені для руху поза асфальтованими майданчиками . Їх можна використовувати в гірській рятувальній справі, сільському, лісовому господарстві або в армії.

Вони характеризуються великими шинами зі зниженим тиском, щоб полегшити пересування по вузькій місцевості та положення водія, який повинен їх розсідати.

Крім того, варто знати, що квадроцикли можна розділити на легкі та звичайні .

Які дозволи на керування квадроциклом?

Хтось може пересувати квадроцикл? Ви повинні мати певну кваліфікацію, залежно від типу автомобіля.

Для того, щоб мати можливість керувати легким квадроциклом , вага якого не перевищує 350 кг і максимальна швидкість не перевищує 45 км/год, достатньо мати водійські права категорії АМ . Їх можуть отримати всі бажаючі старше 14 років.

Для користування звичайним квадроциклом , вага якого перевищує 350 кг, необхідно отримати водійське посвідчення категорії В1 , яке можна оформити лише після досягнення 16-річного віку.

Крім того, квадроцикли, як і автомобілі, повинні мати номерний знак, допуск і поліс цивільної відповідальності – в іншому випадку на них можна їздити тільки по розмічених лісових дорогах, а по дорогах загального користування, в зоні руху або в зоні проживання заборонено. Застрахований і зареєстрований квадроцикл не може виїжджати на автомагістралі та швидкісні дороги . Незалежно від того, де ви їдете, ви повинні мати шолом.

Читайте також:  Favbet. Сколько снарядов купила Россия за деньги украинской букмекерской конторы?

Спортивний, розважальний, кросовий – види квадроциклів

Квадроцикли можна розділити на 3 основні типи: спортивні, прогулянкові та кросові (їх також називають кросовими).

Спортивні квадроцикли відрізняються об’ємом двигуна (який може бути від 600 до 1000 куб. см), посиленою конструкцією, що витримує навантаження при стрибках, і повним приводом . Вони підходять для їзди по заболочених місцях з нерівними поверхнями, але в основному призначені для швидкої їзди по хороших дорогах. Через високу потужність двигуна їх не рекомендують людям, які купують свій перший квадроцикл. Тим більше, що найчастіше вони використовуються під час різноманітних змагань.

Для тих, хто тільки починає свою пригоду з всюдисущими альпіністами, були розроблені рекреаційні квадроцикли , які є одними з найпростіших моделей. Об’єм двигуна прогулянкових квадроциклів не перевищує 200 куб.см, а привід – тільки на задню вісь. Вони хороші для їзди по лісових або асфальтованих дорогах (керувати ними комфортно), але вони можуть викликати проблеми на пагорбах або нерівностях . Також зверніть увагу, що впускні патрубки до фільтрів і карбюратора були розміщені якомога вище – інакше двигун міг бути пошкоджений при їзді по глибокій грязі або калюжах.

Квадроцикли для пересіченої місцевості , також відомі як позашляхові квадроцикли, впораються з дальніми поїздками по складній місцевості . Як і спортивні квадроцикли, вони оснащені приводом 4х4, посиленою підвіскою з високим дорожнім просвітом і двигуном об’ємом від 300 куб.см до 995 куб.см. Їх не рекомендують людям, які раніше не їздили на квадроциклах.

 

Як вибрати квадроцикл?

Перш ніж почати розглядати різні моделі квадроциклів, необхідно врахувати умови, в яких ви будете використовувати транспортний засіб – від цього залежить, який тип квадроцикла вам найкраще підходить. Дорогий і вибагливий всюдихід квадроцикл непотрібний, якщо вас цікавлять сімейні поїздки в ліс – це техніка, яка найчастіше використовується в сільському, лісовому господарстві та армії.

Читайте також:  Роман Левицкий. Пластическая хирургия. Что вы должны знать.

Якщо це ваш перший універсал, вибирайте простий і комфортний квадроцикл з маленьким двигуном – він повинен розвивати швидкість не більше 45-50 км/год, адже в іншому випадку потрібно мати відповідні навички.

Виробників квадроциклів на ринку багато, тому вибір досить великий. Але, як і у випадку з легковими автомобілями, зверніть увагу на те, чи є запчастини для вашого транспортного засобу та які вони ціни – інакше вам буде важко зробити необхідний ремонт.

Як було сказано на початку, квадроцикл повинен бути омологований (це обов’язкова умова при русі по дорогах загального користування). Найвідомішими виробниками квадроциклів є Kymco, Kawasaki, Yamaha, Honda і Bashan.