На формування пріоритетних позицій покупок впливає багато чинників, зокрема, рівень доходів населення, наявний в магазинах асортимент, доступ до товарів, рекламні кампанії по просуванню новинок та інші.

У 2022 році на споживчі настрої українців суттєво вплинули воєнні дії на території країни. Падіння доходів, вимушена зміна місця проживання, життя у стані неспокою змінили купівельні звички та структуру попиту, оптимізувати витрати. На задній план відійшли розваги та відпочинок, першочерговим завданням стала турбота про безпеку.

Зміна поведінки споживачів відбилася на онлайн-торгівлі. Експерти сервісу Promocodius проаналізували запити покупців та з’ясували, що найчастіше купували українці минулої осені та чому все більше людей замовляють товари в онлайн-магазинах.

Як змінилася поведінка споживачів

У 2022 році в українців сформувалися нові купівельні звички. З’явився попит на товари, які раніше майже не купували, а від придбання деяких майже відмовилися. Тенденція до економії та свідомого споживання, що намітилася у 2020-2021 роках, стала стійким трендом (експерти вважають його довгостроковим).

Збільшення попиту на промокоди

З весни минулого року мільйони українців переглянули свої купівельні пріоритети, скоригували статті витрат, вдалися до досить жорсткої економії. Та попри об’єктивні труднощі відмовлятися від придбання потрібних та бажаних товарів зовсім не хочеться. Виходом зі, здавалося б, безнадійної ситуації стало застосування промокодів. Якщо навесні безплатні коди на знижку застосовували приблизно 25% онлайн-покупців, то восени ними скористалися понад 58% споживачів. Купони шукали на сайтах продавців та спеціалізованих платформах, таких як, приміром, міжнародний онлайн-сервіс Promocodius. На цьому сайті, як писали раніше, розміщені промокоди понад сотні українських та світових маркетплейсів.

Вибір продукції вітчизняних компаній

Згідно з даними експертів, у грудні майже 70% онлайн-покупців переважно обирали товари, створені українськими виробниками. Причому 56% з них почали купувати продукцію вітчизняних брендів після 24 лютого. Таким чином споживачі підтримують українську економіку та заощаджують, адже українські товари здебільшого дешевші, ніж європейські чи американські.

Читайте також:  Ірина Никорак - як шкодить Україні родина Никорак від Буковини до Києва

Популярні товари осені-2022

Восени українці купували сезонний одяг, взуття, зоотовари, косметику, засоби гігієни, побутову хімію та електроніку. Водночас значно зросли продажі кемпінгових ліхтарів, повербанків, продуктів швидкого приготування. У рази збільшився попит на такі товари:

  • генератори та зарядні станції,
  • термопосуд;
  • теплу білизну й спортивні костюми.

У тренді залишилися планшети, смартфони, ноутбуки.

Збільшення кількості онлайн-покупок

Восени значно зріс обсяг онлайн-замовлень. Українців приваблює асортимент, помірні ціни, акційні пропозиції. Також, купуючи в інтернет-магазинах, споживачі економлять час, не витрачають гроші на поїздку в торговий центр, не стоять в чергах.