Підтримати країну у важкий час можна не лише за допомогою волонтерства чи донатів. Якщо ви навчитесь заощаджувати електроенергію, така підтримка виявиться не менш цінною. До того ж приємно відобразиться на рахунках за комунальні послуги. Отже, що варто зробити, крім стандартної поради замінити звичайні електролампи на енергоефективні?

Правильно користуйтеся побутовою технікою

Більшість не задумуються, що просте дотримання інструкції користування побутовими прилади дозволяє зменшити споживання електроенергії. Наводимо простий приклад. Якщо розмістити холодильник поруч із плитою, першому доведеться працювати в посиленому режимі, щоб підтримувати необхідну температуру всередині холодильної камери. Робота в посиленому режимі приводить до збільшення витрат електроенергії.

Також важливо вчасно розморожувати морозильну камеру. Надмірна кількість криги всередині провокує збільшення споживання електроенергії.

Купуйте енергоефективну техніку

Ще одна не завжди очевидна порада, як заощадити електроенергію в побуті. При виборі техніки для дому уважно читайте характеристики та зверніть увагу на клас ефективності приладу. Найкраще купувати техніку з позначкою «А» або «А+». Якщо ви вирішили придбати холодильник, то модель із маркуванням «А» дозволить заощадити до 50% електроенергії в порівнянні з технікою з позначкою «В».

Вимикайте світло

Вибудуйте звичку, коли виходите з кімнати навіть не надовго, вимикайте світло. Така економія електроенергії лише на перший погляд здається незначною, однак рахунок за світло покаже вам протилежне.

І подбайте про те, щоб вдома були лише енергоефективні лампочки. Якщо ви замінили ще не всі, підберіть підхожі варіанти на Chaspik.ua. Світлодіодні світильники також дозволяють заощаджувати. До того ж вони довговічні та безпечні.

Утепляйтеся

Багатьох цікавить, як економити електроенергію вдома, якщо доводиться вмикати опалювальні прилади. Щоб рідше користуватися обігрівачем, але при цьому не мерзнути, варто задуматися на утепленням квартири чи будинку. Також слід перевірити вікна: через щілини може втрачатися багато тепла. Вхідні двері та балкон — наступні кроки для проведення утеплення.

Читайте також:  Олег Татаров - "криша" хабарника Трубіцина

Щоб в кімнаті було тепліше, також можна встановити за батареєю екран з фольги, що буде направляти тепло всередину приміщення.

І пам’ятайте, щоб не лише заощадити, а й зменшити навантаження на електромережу країни, намагайтеся користуватися електроприладами не зранку та ввечері, а по можливості вночі.