Як перевезти книжки, щоб вони не пошкодилися в дорозі, зберегли первісний вигляд — завдання поціновувачів друкованих видань. Велику бібліотеку доведеться ретельно підготувати до переїзду, відсортувати за розміром. Цінні екземпляри краще розміщувати окремо. Заздалегідь замовте послуги вантажник перевезень , щоб вантаж не піддавався впливу високих та низьких температур на вулиці.

Пакуємо книги перед транспортуванням

Як перевезти книги при переїзді, якщо вони значно пошкоджені — попередньо відремонтувати, оновити палітурку, закріпити сторінки, що випадають. Захід значно підвищить шанс зберегти улюблені речі у цілісності під час шляху.

Перед упакуванням приділіть час сортуванню бібліотеки:

 • Раритетні одиниці – потрібні якісні щільні коробки для перевезення книг. Після тривалого зберігання папір стає більш вразливим до впливу вологи, високий ризик деформації палітурки. Тому вибирайте тару з гарною ізоляцією від стрибка температур та вологи.
 • Багатотомні збори зручно перевозити в одній коробці.
 • Сортування за розміром – просто упаковати, немає ризику пошкодити краї, що виступають.

Якщо бібліотека велика, багато нестандартних, дорогих екземплярів, надійніше замовити послуги доставки. Логіст бере на себе відповідальність за збереження вантажу.

Якісно запакувати книги для переїзду можна:

 • у картонні, фанерні коробки;
 • у газети, пакувальний папір;
 • скотч;
 • мотузкою, стрічкою;
 • пакувальною або пухирчастою плівкою.

Перед упакуванням ретельно видаліть пил з плетінь, щоб при формуванні стопок дрібні частинки не стали причиною подряпин. Відсортовані за розміром книги зв’яжіть стрічкою або мотузкою, оберніть плівкою. Помістіть у коробку. Не варто встановлювати екземпляри на ребро, тому що томи можуть деформуватися.

Порожнечі між стосами заповніть зім’ятими газетами, папером, підійде м’яка тканина. Тару закрийте, можна проклеїти верх і низ скотчем, щоб під вагою стулки не відкрилися. Не варто перевантажувати упаковку – її буде важко переносити.

Читайте також:  В зе-минздраве теперь рулит фельдшер кРадуцкий и компания

Упаковка раритетних екземплярів

Рідкісні та старі видання необхідно обернути пухирчастою плівкою, але не стос, а кожен екземпляр. Якщо формуєте з них стос, додатково прокладіть листами щільного паперу, картону. Не відмовляйтеся від тари у вигляді поліетилену. Вона добре захистить від вологи, перепаду температур. Важливо мінімізувати тряску в дорозі, щоб томи не зазнали деформації. Хороший варіант – переміщати раритетні книги не в кузові авто, а кабіні.

Особливості перевезення книг

Доставляти цінний вантаж можна на будь-якому виді транспорту:

 • легковий авто – салон, багажник;
 • вантажний транспорт – у кузові;
 • криті причепи.

Вибирати авто потрібно з урахуванням кількості екземплярів. Якщо їх багато, вага велика, зручно користуватися спеціальними ліфтами, що піднімають коробки. У кузові не варто вибудовувати високі стоси із коробок. Вони можуть впасти під час трясіння, пошкодяться книги. Не рекомендовано наверх тари встановлювати важкі предмети, палітурка може потріскатися під тиском.

Перевезення книг потрібно здійснювати в сухих вантажівках, що добре провітрюються, з критим тентом. Волога, ультрафіолет, опади можуть знищити бібліотеку. Неприпустимо, щоб коробки з книжками довго стояли землі, особливо у міжсезоння, взимку. При необхідності розмістити тару на вулиці, заздалегідь зробіть піддон із дощок, щільного картону, накрийте всі стоси товстою поліетиленовою плівкою, чистим брезентом.

Щоб мінімізувати тряску, коробки в кузові ставлять біля стінки, що примикає до кабіни водія. Водій повинен дотримуватись швидкісного режиму, уникати неякісних трас, де рівень тряски буде високим.

Немає часу організовувати доставку книг — зверніться до досвідченого перевізника, який гарантує збереження цінних екземплярів у дорозі.