Арматурні прутки є одним з найпоширеніших видів металопрокату. Найчастіше їх застосовують у будівництві. В сучасному світі залізобетон є одним з розповсюдженіших будівельних матеріалів з якого виготовляють більшість будівель. Цей композитний матеріал складається з бетону, котрий добре витримує стискні напруження, та арматури, завдяки якій готовий елемент стає не таким крихким та добре витримує згинальні навантаження. Разом з фахівцями https://dimaxtd.com.ua/ розглянемо детальніше арматурний металопрокат та його застосування.

Види та стандарти арматури

Ще за радянських часів були розроблені стандарти, згідно з якими арматурні прутки виготовляють за певними правилами та застосовують у різних сферах будівництва. Ці нормативні акти були досить успішними, тому їх використовують для виготовлення цього виду металопрокату й сьогодні. Згідно з цими стандартами арматуру розподіляють на шість класів відповідно від показників міцності.

Але її розрізняють та використовують згідно з іншими показниками, наприклад:

  • За призначенням. Одні класи краще підходять для формування фундаменту. Інші для армування стін та перекриттів. Деякі види застосовують безпосередньо для створення монтажних елементів та тимчасових споруд. А прутки, які виготовлені з нержавіючої сталі застосовують для будівництва конструкцій, які будуть контактувати з агресивними матеріалами, або середовищем, такими як солона вода, кислотні або лужні розчини.
  • За напрямом навантаження. Деякі типи металопрокату добре витримують навантаження уздовж, котрі розтягують конструкцію, це запобігає виникненню вертикальних тріщин, які можуть призвести до руйнування будівлі. Інші гарно працюють з навантаженнями направленими в поперек, протидіючи напруженням, котрі можуть розколоти бетонний фундамент.
  • За зовнішнім виглядом. Може бути гладкою або з насічками. Першу застосовують найчастіше для виготовлення монтажних елементів, котрі потрібні для переміщення готового виробу у відповідне місце. Також вона може бути використана для виготовлення рамок, як вертикальна частина арматурного поясу, оскільки за таких умов на неї будуть впливати лише навантаження направлені уздовж. Арматура з насічками використовується для спорудження відповідальних та напружених елементів оскільки завдяки своїй геометричній формі добре зчіпляється з бетоном та витримує значні навантаження. Залежно від типу насічок може використовуватись для різних видів будівель.
  • За способом виготовлення. Може виготовлятися способом гарячого катання або методом холодного прокату.
Читайте також:  Обзор материнской платы ASUS Maximus V Formula Thunder FX

Сфера застосування арматури

Професійне застосування арматурних прутків залежить від її класу, ступеня опору розриву, межі плинності, відносного подовження та ударної в’язкості. У побуті цей вид металургії використовується для виготовлення вил, грабель, каркасів парників, теплиць. Крім цього, без арматури не обійтися при заливанні сходів, основи під паркан, стяжки підлоги, або споруди стелажів, меблів та застосуванні в дизайнерській сфері. Вибираючи арматуру під свої потреби звертайте увагу на її товщину, щоб не було витончень, зайвих виступів, бульбашок або сильної іржі.