Покращення направлене на забезпечення надійного та безперебійного транспортування газу українським споживачам у наступні десятиліття.

Про це пише “Фактор” з посиланням на генерального директора Оператора ГТС України Сергія Макогона.

“Особливо актуальним є питання оптимізації ГТС, тому що обсяги транзиту зменшилися з 146 млрд до 40 млрд на рік через будівництво Північного та Турецьких потоків. Ми не повинні підтримувати надлишкову інфраструктуру за рахунок виключно українських споживачів.

Учора з колегами відвідали компресорну станцію Бар, реконструкція якої вийшла на фінішну пряму. Це перша з 10 ключових компресорних станцій, які ми плануємо модернізувати у наступні 5 років. Ці станції будуть використовуватись і у випадку відсутності транзиту після 2024 року.

Повністю “з нуля” побудовані два нові автоматизовані (за останнім словом техніки) газоперекачувальні агрегати. Це обладнання, яке відповідає усім європейським стандартам – комп’ютеризоване, екологічне, ефективне. Своєчасне проведення модернізації ГТС гарантує надійне та безперебійне транспортування газу українським споживачам у наступні 20-30 років. Крім того, ми готуємось і до нового майбутнього ГТС у “зеленому” декарбонізованому світі, де ГТС буде транспортувати суміші водню, біо метан та синтетичний метан. Майбутне починається сьогодні!

Українська ГТС була та залишається найпотужнішим і надійним транзитером для Європи. Дякую за це всій нашій команді”, – резюмував Сергій Макогон.