Користуючись холодною зимою і «тарифними гойдалками», Ринат Ахметов через своїх численних агентів впливу висуває все нові і нові вимоги для забезпечення безперебійного процесу свого збагачення.

За нашою інформацією, зібраною з різних джерел, енергетична монополька ДТЕК має три “хотілки” до влади.

Для посилення переговорної позиції, група Ахметова відразу вісім (!) Енергоблоків вивела в аварійний ремонт і попереджає, що вугілля на складах може закінчитися вже 15 лютого.

Вимога 1. З 10 мільярдів гривень, що держава виділила для погашення старих боргів за електроенергію, мінімум 70% відправити на погашення «зеленої» генерації.

Зараз же уряд планує розподілити кошти 50/50 між «зеленої» генерацією та Енергоатомом, враховуючи, що борги держави приблизно однакові перед ними. Але, оскільки Ахметов щільно сидить в «зеленці» і плювати хотів на державні АЕС, то борги перед атомниками його мало хвилюють. Строго відповідно принципам олігархії – «приватизація доходів і націоналізація збитків».

Вимога 2. Збільшити так звані «прайс кепи» (верхня межа цін) на ринку електроенергії. З огляду на монопольний вплив на ринок, ДТЕК зможе ще підняти свої ціни.

Вимога 3. Збільшення тарифів на електроенергію для населення на 30% з 1 квітня.

А поки за перший тиждень лютого на тлі дефіцитів вугілля і аварійних зупинок ТЕС, ціна електроенергії вже злетіла на 18%.

Ви за те, щоб допомагати Ахметова усією країною?