Білорусь ввела збір за перетин кордону з Україною, Литвою і Польщею

З 1 червня обласна рада депутатів Гомельської області Білорусі, яка межує з Україною, вводить місцевий збір за перетин кордону на виїзд транспортом.

Як повідомляє пресслужба Державного прикордонного комітету Білорусі, аналогічне рішення було прийнято і в Гродненській області, що межує з Литвою і Польщею.

“Місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Республіки Білорусь при виїзді з країни спрямований на боротьбу з коронавірусно. інфекцією. З 1 червня його введуть в Гомельській і Гродненській областях”, — заявили в Держприкордонкомітеті Білорусі.

У прикордонному відомстві зазначають, що збір стягуватимуть з транспортних засобів, допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин. При цьому кількість пасажирів не впливає на суму збору.

Платити за проїзд зазначеного виду транспорту доведеться 29 білоруських рублів, що еквівалентно 320 грн. Водій повинен буде заплатити гроші до перетину або при перетині кордону в пунктах пропуску.

У Держприкордонкомітеті додали, що збір сплачується в доходи відповідного обласного бюджету за місцем розташування пунктів пропуску через кордон.

У разі сплати збору до обласного бюджету не за місцем розташування пункту пропуску, через який перетинається кордон, збір не є сплаченим.

Водночас від сплати податку за наявності підтвердних документів звільняються:

– водії, які їдуть на похорон членів сім’ї та близьких родичів, а також ті, хто супроводжує померлих для поховання;

– учасники та інваліди війни;

– інваліди I і II груп та особи, які їх супроводжують;

– учасники ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС;

– громадяни Білорусі, які виїжджають на лікування в санаторно-курортні заклади.

Читайте також:  Відновлення автошляхів: Будівництво магістралі М-12 Тернопіль – Підволочиськ – на завершальному етапі