Міністерство оборони України подало на розгляд Кабінету Міністрів проєкт нового стратегічного документа – “План оборони держави”, підготовка якого тривала протягом 2019-2021 років.

Про це повідомляє пресслужба оборонного відомства.

«Флагманом оборони України від збройної агресії залишаються, звичайно, Збройні сили. Але захист територіальної цілісності і недоторканності – це справа усієї держави, органів влади і всього народу. Можна зрозуміти, що у мирний час цьому питанню приділялося менше уваги. Однак є запитання, чому документ такого рівня не постав у перші роки гібридної збройної агресії з боку Російської Федерації. Сьогодні ми взяли на себе ініціативу: вперше доктринально оформлюється концентрація скоординованих зусиль усього державного апарату, громадянського суспільства та сил безпеки і оборони в єдину силу з відсічі агресій різного масштабу і географічного спрямування на принципах «всеохоплюючої оборони»», – заявив міністр оборони Андрій Таран.

За його словами, документ розроблявся у взаємодії з усіма відомствами сектору безпеки та оборони України і враховує існуючі та прогнозовані загрози національній безпеці України. Аналіз чинної системи державного стратегічного планування у сфері оборони засвідчив неефективність наявних підходів, коли основна роль відводилась органам військового управління Збройних сил, що не володіли достатніми повноваженнями для повноцінного залучення до процесу планування інших державних органів, зазначив він.

«Всеохоплююча оборона», передбачена Стратегією воєнної безпеки України, за словами Тарана, покладена в основу структури із понад десяти складових Плану оборони. Вони охоплюють ключові сфери функціонування держави під час збройного захисту її незалежності та територіальної цілісності.

«План дає змогу сповна використати потенціал державного апарату та органів місцевого самоврядування для сприяння, підтримки та забезпечення дій сил оборони під час виконання ними завдань у конкретному місці у конкретний час», – додав Таран.

Читайте також:  Рятуючи BOEING: український літак "Руслан" здійснив посадку у зоні вічної мерзлоти (ВІДЕО)

Нині план оборони передано на розгляд Кабінету Міністрів. У разі схвалення документ буде направлений до Ради національної безпеки і оборони, яка і ухвалить рішення щодо рекомендацій Президенту України стосовно його затвердження, повідомили в пресслужбі.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію воєнної безпеки. Відповідний указ № 121/2021, яким вводиться в дію у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 березня 2021 року «Про Стратегію воєнної безпеки України», глава держави підписав 25 березня. Документ передбачає запровадження комплексного всеосяжного підходу до оборони України в умовах воєнної загрози національній безпеці, пов’язаної з використанням гібридних методів. Відповідно до Стратегії, пріоритетами досягнення цілей державної політики у воєнній сфері та сфері оборони й військового будівництва є запровадження об’єднаного керівництва підготовкою та веденням всеосяжної оборони України, розвиток інституційних спроможностей Міністерства оборони та інших органів управління складових сил оборони, формування боєздатних Збройних сил та спроможних до виконання покладених завдань інших складових сил оборони.

Стратегія є документом довгострокового планування та основою для розроблення Стратегічного оборонного бюлетеня й плану оборони України.