Відомий японський виробник шин Bridgestone має намір збільшити обсяги виробництва щонайменше на 10% до початку-середини 2023 року. Поступове зростання буде помітне вже цього року. Зокрема компанія має намір розширювати свої виробничі потужності в Індії. Про це повідомляє Параг Сатпуге, голова індійського підрозділу компанії. За його словами, Bridgestone також має намір стати ключовим постачальником OEM-шин для електромобілів азіатських марок.
Ставка на індійські виробництва

В інтерв’ю PTI Сатпуга заявив, що компанія Bridgestone протягом останніх трьох років планомірно розширювала свої індійські виробництва. Виробництва компанії в інших країнах отримали скромніші інвестиції. Незважаючи на кризові ситуації останніх років, індійські заводи повністю завантажені та навіть отримали замовлення на найближчий рік. Аналітики компанії та експерти Автопро впевнені, що попит на шини Bridgestone в Азії продовжуватиме зростати. Ось кілька фактів:

Обсяг продажів шин в Індії та деяких азіатських країнах у 2022 році зріс на 50% у порівнянні з 2019 роком;
Потреба ринку післяпродажного обслуговування Індії у шинах становить 2 млн. од. у місяць;
Індійські заводи щодня випускатимуть на 3500 шин більше, ніж на початку поточного року – практично всі вони будуть реалізовані на внутрішньому ринку;
Прогнозоване зростання продажів шин Bridgestone в Азійсько-Тихоокеанському регіоні становитиме 4-6% на рік;
Загальне зростання сегменту OEM-шин та виробів для післяпродажного обслуговування становитиме не менше 12% і це зростання збережеться у найближчі рік-два.

Деякі аналітики Bridgestone India налаштовані дуже оптимістично і впевнені, що високий попит на шини збережеться в найближчі 3-4 роки. Причиною перегляду таких прогнозів стане загальне зниження темпів економічного зростання. Зазначається, що сегмент шин для вантажного та автобусного транспорту легко прогнозований та демонструє невелике, але стабільне зростання. Сегмент шин для легкового транспорту менш передбачуваний і часто демонструє “вибухове” зростання з подальшим падінням попиту.

Читайте також:  У США створили п'ятиметрового бойового робота (ВІДЕО)

Стратегія компанії полягає у поступовому нарощуванні обсягів виробництва, а також розширенні асортименту шин. Серйозне оновлення продуктових лінійок відбуватиметься раз на 2 роки. Зокрема, Bridgestone робить ставку на випуск спеціалізованих шин для електромобілів, оскільки у 2023 році на продаж надійде багато подібних шин. Значна частина новинок орієнтована на ринки країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. Також у Bridgestone згадали про роботу над новими технологіями виробництва шин для електромобілів, проте не поділилися подробицями.