ДП КБ “Південне” (Дніпро) нарощує міжнародну військово-технічну співпрацю (ВТС) і спільно з німецьким партнером веде розробку в інтересах ЗС України нового зенітно-артилерійського комплексу ближнього радіуса дії.

Планується, що нове озброєння має замінити радянські зенітні системи типу ЗСУ “Шилка” і ЗПРК “Тунгуска”.

ЗСУ-23-4 «Шилка» — радянська зенітна самохідна установка, роки виробництва 1964–1982

tunguska

«Тунгуска» — радянський зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК) 1970-1982 років розробки

Передбачається, що до складу перспективного зенітно-артилерійського комплексу увійде розміщений на базі шасі колісного БТР типу БТР-4 35-мм зенітний арткомплекс від німецької Rheinmetall, а також пункт управління і ведення розвідки на шасі легкого бронетранспортера або бронеавтомобіля високої прохідності.

Довідка: Rheinmetall AG — німецький машинобудівний та зброєбудівний концерн, утворений в 1889 році. На сьогодні концерн є одним з найбільших виробників військової техніки і зброї в Німеччині та Європі. Основна продукція концерну — військова техніка, зброя, двигуни, автокомплектуючі. Валовий дохід 4,9 млрд € (2012).

 

content_-4

БТР-4

pushka

35mm Oerlikon Millennium turret, a Swiss company, a subsidiary of the German Rheinmetall Defence

В рамках проекту ДКБ “Південне” забезпечить інтеграцію всіх систем і забезпечення систем наведення і управління вогнем нового озброєння.

Масса пушки – 450 кг, планова скорострільність нового зенітно-артилерійського комплексу – близько 100 пострілів на хвилину, кожен снаряд містить 152 балістичних елемента вагою 3,3 г, які забезпечують високий вражаючий ефект боєприпасу, що дасть змогу успішно боротися не тільки з вертольотами, літаками, що низько летять, а й з безпілотниками. Також бойова машина зможе застосовуватися проти наземних цілей, для придушення живої сили і знищення легкої бронетехніки.

skyranger

The Skyranger AA vehicle, with a 35mm Oerlikon Millennium turret, a Swiss company, a subsidiary of the German Rheinmetall Defence

skyranger-crew-compartment

Skyranger crew compartment

ДКБ “Південне” – відомий у світі український розробник ракетної техніки, зокрема реактивного ракетного озброєння.

Читайте також:  В Донецке снаряд попал в группу военных РФ, уничтожив 15 солдат и офицеров

В умовах нових загроз територіальній цілісності України й анексії РФ Криму, на початку 2015 року КБП озвучило плани з активізації робіт в інтересах обороноздатності держави, зокрема створення нового оперативно-тактичного комплексу (ОТРК), сучасних ЗРК малої і середньої дальності, а також ударних БПЛА для ЗСУ. За оцінками КБП, ухвалена раніше державна цільова оборонна програма створення БФРК «Сапсан», закрита колишнім керівництвом Міноборони в 2013 році, може бути відновлена на основі ОТРК “Грім” (який відповідає вимогам РКРТ експортний варіант БФРК “Сапсан” – ІФ). За умови своєчасного фінансування ДОЗ за програмою, оснащення ЗСУ новими ОТРК може бути розпочато в 2018 році.

У жовтні 2016 року КБП повідомило про початок робіт із дослідного відпрацювання нового ОТРК, робота над новим озброєнням ведеться за рахунок коштів, залучених у зарубіжних замовників.

 

ua.interfax.com.ua