Для української армії створили нову модель зброї – компактний 30-мм гранатомет. Портал janes.com повідомив про те, що на виставці «Зброя та безпека-2016», яка завершилася в Києві, компанія «Високоточні системи» представила автоматичний гранатомет РГШ-30.
Як заявив представник компанії, РГШ-30 розроблений з урахуванням бойового досвіду української армії. Так, АГС-17 в піхотному варіанті відмінно підходить для захисту блокпостів і укріплених позицій, але через завелику вагу не може ефективно використовуватися мобільними групами.

За розмірами і вагою РГШ-30 приблизно відповідає рівню штурмової гвинтівки. Ручний гранатомет має більш короткий ствол, ніж у АГС-17, при цьому дальність стрільби сягає 1600 м. Живлення гранатомета здійснюється змінними коробчастими магазинами, що вміщають по п’ять гранат типу ВОГ-17.

За словами розробників, РГШ-30 призначений для виведення з ладу ворожої бронетехніки (БТР, броньовані автомобілі), а також може бути ефективний при зачистці приміщень.

Габарити і точні характеристики РГШ-30 поки не розголошуються, оскільки в ході доопрацювання гранатомета вони можуть бути змінені. Крім того, розробники планують створити аналоги РГШ-30 під гранати калібрів 20, 25, 35 і 40 мм.