Військовою прокуратурою Центрального регіону України скеровано до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника управління державної охорони України – директора Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України генерал-майора Шапортова С. В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України – “Державна зрада”

Про це повідомляє Військова прокуратура Центрального регіону

Встановлено, що підозрюваний Шапортов С.В. у березні 2014 року, сприяючи Російській Федерації та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України, під час загальних зборів та особистих зустрічей з військовослужбовцями Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України, підбурював підлеглий особовий склад щодо невизнання органів державної влади України, невиконання наказів керівництва Управління державної охорони України, а також невжиття заходів щодо протидії агресії та військовій окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь. Крім цього, вказана посадова особа займалася організацією участі особового складу у проведенні незаконного референдуму на території АР Крим, організованого окупаційною «владою».

Вказаний дозвіл надано у зв’язку з переховуванням підозрюваного від органу досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Довідково: ч. 1 ст. 111 КК України, «державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої».

Читайте також:  ЗРАДНИКИ! Список колишніх працівників СБУ, МВС та військовослужбовців ЗСУ які перейшли на сторону ворога.