Холодильники здійснили справжній прорив у побуті та сфері виробництва та зберігання харчових продуктів. Як і вся техніка, холодильні установки побутового призначення вимагають відповідного догляду та періодичного технічного огляду, оскільки в роботі задіяний газ, який при витоку робить апарат непридатним до використання. У випадку потреби ремонту холодильника у Львові звертайтесь в сервіс https://fixme.com.ua/remont-kholodylnykiv/

Фреон – холодоагент побутових холодильників

У невеликих кількостях фреон (що є холодоагентом побутової холодильної установки) здоров’ю нешкідливий. При нагріванні та перетворенні на газоподібний стан він охолоджує повітря всередині холодильних камер, а під час конденсації віддає забране тепло навколишньому середовищу. Роботу холодильника забезпечує постійна циркуляція цього газу системою. У разі його витоку необхідно робити ремонт холодильника. Причини витоку:

  • заводський брак;
  • пошкодження трубки випарника;
  • корозія.

Іноді при розморожуванні холодильника нетерпіння призводить до необачних дій – збування намерзлого льоду ножем чи іншими предметами. Як наслідок – вихід з ладу побутового агрегату і вам потрібен буде майстер для пожвавлення холодильника.

Види фреонів, що використовуються в холодильних агрегатах

У холодильниках побутового призначення кількість фреону така, що особливої шкоди здоров’ю завдати вона не може, але, надихаючись їм, ви відчуєте запаморочення. Проблема у тому, що газ не має ні кольору, ні запаху. Тому його витік ви помітите, як холодильник «потече» у буквальному значенні слова. Відсутність холодоагенту – відсутність холоду у камерах. Які види фреону для холодильника використовуються на сьогоднішній день?

Чи небезпечний фреон із холодильника для людини? Як видно з даних таблиці в тих кількостях, які є в сучасних побутових холодильних агрегатах (близько 200 г), фреон для людей нешкідливий, але для самозаспокоєння приміщення слід провітрити.

Читайте також:  Изготовление наружной рекламы

Витік фреону та його усунення

Робота будь-якої холодильної установки безпосередньо пов’язана з присутністю в системі холодоагенту. Витік фреону в холодильнику – проблема, яку у Львові можна вирішити, звернувшись до спеціалізованої компанії та викликати майстра з ремонту холодильників на будинок.

При працюючому моторі температура в холодильних камерах така сама, як і в усьому будинку – перший сигнал про те, що система циркуляції фреону пошкоджена. При повному витоку двигун взагалі працювати не буде. Явна ознака – при збиванні льоду гострим предметом з’явилося шипіння.

Течешукач фреону

Течешукач (обладнання визначення місця ушкодження системи) реагує на концентрацію фреону. Холодильник потрібно вимкнути та провітрити приміщення. Ремонт проводиться за такою схемою:

  • Пошук ушкодження. Візуальний огляд проводиться для виявлення ірж на контурі або здутості в задній стінці. За допомогою течешукача виявляється точне місце дефекту.
  • Усунення дефекту. У доступних місцях це не викликає труднощів. Контур можна запаяти або замінити його частину. Якщо витік у запечатаних місцях – роблять розтин.
  • Заміна фільтра з метою уникнення попадання води в контур.
  • Герметичність – перевіряється нагнітанням азоту та перевіркою тиску в системі.
  • Установка компресора у холодильнику
  • Вакуумування – видаляє залишки вологи з повітрям.
  • Закачування фреону в контур відповідно до марки холодильника.
  • закачування фреону в контур
  • Перевіряє працездатність агрегату.