Ізраїль може визнати Голодомор геноцидом українського народу – президія Кнесету затвердила розгляд резолюції по Голодомору вже на цьому тижні.

Президія ізраїльського Кнесету затвердила розгляд резолюції про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду українського народу. “Парламентарії обговорять це питання на цьому пленарному тижні. З проханням висунути цю тему виступила віце-спікер Кнесету, депутат від партії Лікуд Нава Бокер”, – сказано в повідомленні прес-служби почесного консульства Ізраїлю в Західному регіоні України, передає ZN.

Ініціював розробку резолюції про визнання Голодомору актом геноциду українців почесний консул Ізраїлю в Західному регіоні України Олег Вишняков. Для того, щоб переконати парламентаріїв, він наполіг на візиті ізраїльської делегації в київський Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”, в рамках заходів, пов’язаних з 75-річчям трагедії в Бабиному Яру.

У прес-службі додали, що трагедія в Бабиному Яру в корені змінила їхнє ставлення і оцінку подій в Україні в 1932-1933 році. “Я щасливий бути причетним до такого історичного моменту. Факт того, що ізраїльські парламентарії розуміють необхідність прийняття цієї резолюції, робить наші народи ближче. Ізраїльтяни – єдиний народ, який, як ніхто, розуміє трагедію українців, той умисний геноцид, який був ініційований сталінським режимом . Ми поділяємо цю біль разом “, – сказав Вишняков.

Ізраїль може стати 25 країною, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.

Остаточна кількість жертв цієї трагедії, згідно з рішенням Апеляційного суду Києва – 10,65 млн осіб.