Хоча це може здатися звичайним предметом, який часто постачається з напоями на винос, кришки від паперових стаканів сформували спосіб споживання кави мільйонами людей.

Оскільки суспільство стає все більш мобільним, наші звички до вживання алкоголю також змінюються. Кришки для паперових стаканів були розроблені, щоб допомогти споживачам пити каву та інші напої в дорозі, зокрема під час щоденних поїздок.

Традиційні кришки від паперових стаканів запобігали розливанню, коли споживачі були в русі. Це був простий диск із пластику чи паперу, який фіксувався на краю кавової чашки. Кожна кришка мала невеликий отвір, щоб дозволити споживачам сьорбати каву.

З часом кришки для паперових стаканів розвинулися, щоб забезпечити комфорт, легкість використання та інші функції, такі як збереження тепла та аромату. Деякі з них були спеціально розроблені, щоб покращити враження споживача від кави. Ящо ви маєте кавовий бізнес, ми рекомендуємо https://ukrtopplast.com.ua/ це виробник кришок для паперових стаканів №1 в Україні. Компанія представляє найширший асортимент кришок в Україні – понад 500 варіацій

Читайте далі, щоб дізнатися більше про історію кришок для кави та про те, як їх дизайн розвиватиметься в майбутньому.

Еволюція кришок для паперових стаканів

За словами авторів Луїзи Харпман і Скотта Шпехта, походження кришки для кави — це суто американська історія.

Пара співпрацювала над книгою Coffee Lids: Peel, Pinch, Pucker, Puncture, яка досліджує історію дизайну кришок для кавових чашок. Вони також є власниками найбільшої колекції незалежно запатентованих пластикових кришок для напоїв.

Найперший патент на кришки для кави можна простежити в 1934 році, коли Рой Ірвін Стаблфілд розробив «ковпачок для стаканів» .

Кришка, створена з думкою про маленьких дітей, в основному призначалася для холодних напоїв. Він міг бути прикріплений до верхньої частини склянки для пиття і мав невелику щілину на верхній частині. Це дозволяло рідині витікати, коли верхня губа тиснула на кришку.

Потім, у 1950 році, на ринок була представлена ​​перша кришка, що закривається . Однак ця кришка служила лише для того, щоб закривати склянку, оскільки порту для пиття не було. У поєднанні зі зростанням кількості автозаїздів і ресторанів швидкого харчування в той час це створило проблему для споживачів.

Читайте також:  Помер професор кафедри української літератури ЛНУ ім. Франка Любомир Сеник -

У результаті багато споживачів випадково стали дизайнерами DIY: створюючи перші кришки для кави, які можна пити, відшаровуючи невеликі шматочки плоского полістиролу, термоформовані кришки.

У результаті через три роки була випущена кришка, що відривається, що дозволяє відривати частини кришки для пиття. Однак цей винахід став популярним лише у 1980-х роках.

Інші винаходи включають кришки, що знімаються та замикаються, і класичну кришку Solo Traveler , яка має чудову ергономіку та функціональний дизайн.

Відтоді винахідники та дизайнери шукали ідеальну кришку для чашки для кави, яка б відповідала вимогам суспільства, яке стає все більш мобільним.

Примітно, що кількість реєстрацій патентів на кришки зросла з дев’яти в 1970-х до двадцяти шести в 1980-х. Сьогодні існують сотні патентів, оскільки дизайнери стають все більш інноваційними та усвідомлюють, як кришки чашок можуть вплинути на смак споживачів від кави.

Особливості сучасних кришок 

З часом дизайн кришок для кави на винос був удосконалений, щоб оптимізувати враження від пиття.

Наприклад, виступаючий край став стандартом для багатьох сучасних кришок кавових чашок. Цей обідок дозволяє людині, яка п’є, розмістити свій рот над отвором у кришці , щоб дістатися до кави всередині.

Такий виступ більш зручний для споживачів. Крім того, простір усередині кришки дозволяє каві трохи охолонути, перш ніж досягти губ. Ця особлива структура також вміщує пінисті напої та запобігає подрібненню піни в каві.

Інші дизайни мають поглиблення в центрі, що запобігає здавленню носика кришкою під час споживання.

Запатентована в 2015 році кришка Viora була створена для покращення сенсорних вражень. Він стратегічно оснащений вихідним отвором для аромату, щоб направляти аромат кави безпосередньо до носа, стимулюючи нюхові відчуття.

Крім того, невеликі отвори для повітря зазвичай зустрічаються на сучасних кришках кавових чашок. Ці отвори дозволяють виходити парі, вирівнюючи тиск у чашці. Це допомагає забезпечити плавний потік рідини та зменшує розбризкування.

Читайте також:  Tesla поставляет свой 200-тысячный автомобиль, запуская период поэтапного отказа от налоговых льгот на электромобили

Цікаво, що запобігання бризкам є ще однією помітною особливістю кавових кришок. Це пов’язано з тим, що, поки споживачі знаходяться в русі, поштовхи та удари можуть призвести до того, що кава виплеснеться з порту для пиття.

Дизайнери спробували вирішити це, додавши ковзний клапан, щоб закрити порт для пиття. Кавовий гігант Starbucks винайшов «сплеск-стик» – зелену паличку, яка вставлялася в отвір кришки і діяла як пробка.

Багато кавових кришок також оснащені канавками, які допомагають зливати каву назад у чашку.

Крім того, деякі кришки призначені для ідентифікації, мають вдавлені ямочки, які дозволяють споживачам розпізнавати каву всередині чашки.

Наприклад, кришка, запатентована в 1968 році, має чотири ямочки з ініціалами B, C, CS і BS. Це означає чорну каву, каву з вершками, з цукром або одночасно з вершками та цукром.

Майбутні розробки кришок для кавових чашок

Дизайнери та виробники постійно прагнуть вивести кришку для кави за рамки базових функцій запобігання розливанню та можливості споживання на ходу.

Традиційно ергономіка та естетика були ключовими елементами дизайну кришок для чашок. Однак останнім часом ринок став більш сильним наголосом на двох аспектах: гігієні та екологічності .

Гігієна

Після спалаху Covid-19 все більше споживачів стурбовані ідеєю, що бариста тримає кришку чашки, з якої вони безпосередньо питимуть.

Оскільки безпека харчових продуктів і санітарія залишаються пріоритетними, кавовий сектор незабаром може отримати дизайн кришки для чашок, який знижує ризик зараження.

Така концепція була започаткована в 2014 році, коли дизайнер Білл Леві створив прототип сабара – санітарного бар’єру, який закривав мундштук кришки.

Білл все ще шукає виробника для свого дизайну «Clean Coffee Lid», тому може пройти деякий час, перш ніж вони вийдуть на ринок.

Стійкість

Сталий розвиток є гарячою темою в індустрії спеціальної кави. Від упаковки до відходів, що утворюються під час обробки та смаження, працівники галузі завжди шукають більш екологічні методи.

Читайте також:  Що таке аналіз крові і коли його потрібно робити?

Кришки від кави значною мірою сприяють забрудненню одноразовим пластиком, викликаючи критику з боку все більшої кількості екологічно свідомих споживачів.

У зв’язку з цим виробники шукають способи зменшити вплив кришок кавових чашок на навколишнє середовище. Наприклад, компанія Huhtamaki створила кришку з волокна Future Smart Duo , яка на 100% не містить пластику.

Виготовлені із суміші натуральних жомів і деревних волокон, які є повністю відновлюваними ресурсами, кришки для чашок для кави з волокна придатні для переробки та компостування.

LipLid — ще один винахід, який змінює форму кави на ходу. На додаток до використання на 25% менше матеріалів, ніж у традиційному виробництві кришок для кави, кришки на 100% біологічно розкладаються в ґрунті та морському середовищі.