Один з лідерів ОПЗЖ Віктор Медведчук через дружину відтепер володіє часткою телеканалів «1+1» та 2+2».

Про це йдеться у декларації за 2019 рік, яку оприлюднив політик, повідомляють «Схеми» (проєкт «Радіо Свобода» і «Детектор медіа».

У документі Медведчук вказав, що його дружина, Оксана Марченко, є власницею (кінцевим бенефіціаром) офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка володіє часткою у 24,99% ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» (юридична особа медіагрупи «1+1»).

Тобто, дружина Медведчука стала співвласницею «1+1 media» і володіє часткою майже 25% акцій.

Раніше ця компанія належала Ігорю Суркісу — бізнес-партнеру Ігоря Коломойського. Брат Ігоря Суркіса — Григорій, є нардепом від «Опозиційної платформи «За життя».

Цю інформацію прокоментували як сам Коломойський, так і «1+1». Олігарх заявив, що ця інформація для нього є новою.

«Ми отримали цю інформацію. Телеканал повинен у строк відправити запити: коли відбулося відчуження, як відбулося відчуження і чому не повідомили. Тобто чому не повідомили? Чому про це дізнаємося із декларації?», – пояснив Коломойський.

У прес-службі «1+1» також повідомили, що поява родини Медведчуків у структурі власності, для них є новиною. Юристи подали запити до відповідних компаній та чекають на відповідь.

Прес-служба Віктора Медведчука на момент оприлюднення матеріалу не надала «Радіо Свобода» та Детектор медіа» відповідь на запити журналістів.