Зараз на фронті використовується близько восьми тисяч планшетів зі встановленою програмою «Кропива». Це програмно-апаратний комплекс, який об’єднує засоби розвідки, управління і вогневого ураження в єдину інформаційну систему. Простіше кажучи, запит на вогонь артилерії українські солдати тепер можуть подавати навіть зі звичайного планшета.

Дар’я Морозова, одна із розробниць системи, розповідає, що програма постійно вдосконалюється і модернізується. Бійці не лише хвалять, а й активно вносять свої пропозиції, що робить систему більш досконалою і зручною у використанні.

— Головною метою «Кропиви» є підвищення ефективності ураження цілей шляхом поєднання апаратних і програмних засобів, картографічного забезпечення, автоматизації розрахунків, а також передачі команд та цілевказань через цифрові канали зв’язку.

 

Систему можна під’єднати до будь-якого планшета, якщо встановити спеціальну прошивку. Для керування та передачі команд «Кропива» використовує короткохвильові та цифрові радіостанції, що відповідають стандартам захищеного зв’язку військ НАТО.

— При використанні «Кропиви» час розгортання вогневої батареї скорочується майже в п’ять разів, а час, потрібний на підготовку до бойового застосування, — втричі.

Джерело