На Харківському тракторному заводі планується відновити випуск бронетранспортерів МТ-ЛБ. Про це сказав Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з робочою поїздкою на підприємстві.

Про це повідомляє Ukr.Media.

“Днями затверджено державний оборонне замовлення на 2017 рік. Там є робота і для ім. Малишева, і для Львівського, і для Миколаївського, і Київського, і для Житомирського бронетанкових заводів… Приємна новина: там є замовлення для Харківського тракторного. Давайте будемо починати відновлювати наше спецвиробництво. Тому що наші МТ-ЛБ дуже добре зарекомендували себе під час оборони держави. Ніхто крім вас, людей, які мають інституційну пам’ять, швидко налагодити виробництво не може. І ми не дали розікрасти обладнання, ми не дали вкрасти документацію. Принципове завдання для нас – відновити виробництво”, – сказав глава держави.

Порошенко також підкреслив, що робота на Укроборонпром вже дозволила іншим підприємствам, зокрема, в Харкові заводу їм.Малишева змінити на краще економічну ситуацію.

“Я поставив два з половиною роки тому завдання: підприємства Укроборонпрому будуть працювати на оборону країни в три зміни. Заїдьте зараз на завод Малишева. Подивіться, як змінилася ситуація. Люди вперше за багато років отримують заробітну плату, мають чітку виробничу програму”, – сказав Президент.

Легкий плаваючий бронетранспортер МТ-ЛБ, створений для транспортування людей і вантажів, випускали на ХТЗ в радянський час. Пізніше на шасі цієї машини Харківським тракторним заводом був розроблений і випускався цивільний всюдихід ХТЗ-3Н.