Яремче – невелике, але дуже затишне містечко, що сховалося у Карпатських горах. Це дуже мальовниче місце з гарною природою та незвичайною місцевою культурою. Ми хочемо поділитися з вами важливою інформацією про м. Яремче та його визначні пам’ятки, а також показати кілька красивих фото цих місць.

Архітектура

Хоча головним надбанням Яремче є його природа та клімат, є у цих місцях і цінні пам’ятки архітектури. Наприклад, Успенська церква розташована в центрі міста.

Побудована з дерева у 1884 році, нині вона стала улюбленим місцем для відвідування туристів. Церква дуже самобутня, вона гармонійно вписується в місцевість і має власну неповторну умиротворену атмосферу. Стоїть невелика хрестоподібна церква на вимощеній каменем доріжці, що йде від річки. Прут. І пейзаж звідси відкривається чудовий!

На околиці Яремче у сел. Ямна розташувався ще один старовинний храм – дерев’яна церква Іоанна Милостивого. Храм був збудований ще в далекому XVII столітті.

Це хрестоподібний храм, центральний зруб якого перекриває шатрова глава. У центральному зрубі знаходиться традиційний гуцульський іконостас із безліччю стародавніх ікон та вишивок.

Неподалік церкви розмістилася красива двоярусна дзвіниця, верхня частина якої виконана у формі арочної галереї.

Весь цей ансамбль виглядає напрочуд і велично , а атмосфера в храмі заспокоює розум.

У Яремчі та його околицях є ще кілька схожих будівель:

 • Петропавлівська церква (м. Яремче);
 • Іллінська церква (с. Дора);
 • Михайлівська церква (с. Дора).

Музеї Яремче

Музей етнографії та екології Карпатського краю – унікальне місце, де можна ознайомитись із творами народного мистецтва Гуцульщини XVII-XX ст.

Тут ви можете побачити традиційні побутові предмети, керамічні вироби та народні костюми. А «родзинкою» є велика колекція писанок, старовинні народні покривала та брехні.

Також тут представлено експозицію гобеленів українського художника М. Біласа.

Не менш цікавим стане відвідування музею «Українська старовина» . Тут ви можете познайомитись із традиційними предметами побуту цих країв.

Гордістю музею є колекція старовинних артефактів прядіння та ткацтва, унікальні зразки кераміки, дерева та металу. Також тут представлені рідкісні книги стародавніми мовами. Увагу туристів привертають старовинні фотографії місцевих мешканців, картини та ікони.

У селищі Дора неподалік Яремче знаходиться також Музей Шептицького , присвячений життю та діяльності митрополита Української греко-католицької церкви.

Водоспади

Яремче славиться красою своєї природи , у тому числі гірськими річками та водоспадами. Цих визначних пам’яток у Яремчі та його околицях, як в в місті Кам’янець-Подільський, так багато, що ми вирішили виділити їх в окрему групу.

Читайте також:  Обираємо військовий тепловізор

Одним із найвідоміших водоспадів Яремче є каскадний водоспад «Дівочі сльози» . Із цим водоспадом пов’язана дивовижна магічна історія. Згідно з місцевими легендами, водоспад утворився від сліз молодої дівчини, яка горювала про втрату коханого. А інші сказання свідчать, що це зла відьма зачарувала дівчину, і та плаче доти, поки хоробрий молодик не зважиться битися з відьмою.

Місцеві жителі вважають цей водоспад святим та вірять, що його вода допомагає виконувати бажання.

Це дуже красиве місце. Водоспад дійсно нагадує тонкі струмені дівочих сліз. (Див. фото справа)
Зовсім поруч знаходиться ще один прекрасний водоспад – Джуринський.

Водоспад «Пробій» – ще один чудовий гірський водоспад у Яремчі. Він знаходиться на р. Прут і досягає висоти 12 метрів! Ви можете спостерігати величне падіння води, перебуваючи на мосту та насолоджуючись його симфонією.

Неподалік водоспаду, до речі, знаходиться знаменитий сувенірний ринок.

Радимо відвідати с. Микуличин, в якому знаходиться одразу два найкрасивіші водоспади – Капливець та Женецький (Гук).

Інші природні пам’ятки

Найбільш популярним місцем для відвідування туристів в Яремчі та околицях є Скелі Довбуша . Вони знаходяться на висоті 670 м у буково-ялиновому лісі та славляться своїм незвичайним виглядом.

Скелі Довбуша – це група скельних стовпів з пісковику, що досягають у висоту 80 м, що стоять окремо один від одного. Скелі вже більше 70 мільйонів років! Під впливом природних стихій вони руйнувалися і згодом набули своєї нинішньої химерної форми, що нагадує казкових персонажів.

Назву скелі отримали завдяки Олексі Довбушу – відомому лідеру повстанців, який ховався тут під час боротьби проти гніту польських шляхтичів, а також австрійських та угорських феодалів.

Місця ці дуже гарні та містичні, сюди обов’язково варто з’їздити, якщо ви опинились у Яремчі.

Природа цього краю просто чудова. Але це не дивно, адже Яремче розташувався на території Національного Карпатського природного парку , загальна площа якого складає 50,3 тис. га!

Парк гармонійно поєднав у собі незаймані людиною природні ландшафти, стародавні археологічні пам’ятки, пам’ятки народної архітектури та сучасні рекреаційні споруди.

А особливою цінністю цих місць є наявність природних джерел із двома видами мінеральної води.

Що подивитись в Яремчі за 1 день?

 1. Дорогою в Яремче рекомендуємо відвідати також с. Маняву . Тут знаходиться стародавній Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир та Собор Воздвиження Чесного Христа. А недалеко звідси – Манявський водоспад.
 2. Знайомство із самим Яремче можна розпочати з огляду Успенської церкви та Церкви св. Петра та Павла.
 3. Потім можна пройти до водоспаду Пробій та відвідати знаменитий сувенірний ринок .
 4. Вашої уваги заслуговує також Етнографічний музей та водоспад «Дівочі сльози».
 5. Потім рекомендуємо піднятися на м. Маковиця , звідки відкривається чудовий краєвид на місто та Чорногорський масив.
 6. Особливо витривалим пропонуємо пройтися стежкою Довбуша.
Читайте також:  Чек-лист по выбору наушников для ребенка

Куди в Яремчі сходити з дітьми?

Дітям, напевно, сподобається міні-зоопарк, що знаходиться в Яремчі.

Зоопарк є відкритим вольєром і займає площу 5,3 га. Тут ви можете побачити оленів, козуль, диких кабанів та багатьох інших тварин. Особливістю зоопарку є його наближеність до природи. Тварини не живуть тут у клітках. Вони мешкають у звичайному для себе середовищі та відокремлені від відвідувачів лише металевою сіткою. За бажання можна погодувати тварин – для цього тут навіть передбачено продаж спеціального корму.

Швидше за все, дітям також будуть цікаві скелі Довбуша та численні гірські річки та водоспади. У деяких із них навіть можна купатися!

Також ви можете порадувати дітлахів красивими та цікавими виробами ручної роботи, придбаними на сувенірному ринку. Та й сама прогулянка між барвистими рядами доставить дітям багато приємних вражень.

Сезонні особливості

Яремче прекрасний у будь-який сезон, але є визначні пам’ятки, до яких зручніше і безпечніше дістатися влітку, а є такі, які недоступні в теплу пору року, тому їх краще подивитися взимку.

Отже, що краще подивитися у Яремчі взимку?

 • Взимку ви можете легко відвідати всі архітектурні пам’ятки та музеї.
 • А особливим задоволенням для любителів активного відпочинку стане відпочинок на гірськолижних курортах.
 • Для тих, хто тільки вчиться їздити на лижах, рекомендуємо покататися на гірськолижному курорті Яремче, що в ур. Багрівець.
 • Для досвідченіших лижників підійде «Яблуниця» або знаменитий «Буковель» . Обидва ці гірськолижні курорти знаходяться на відстані близько 30 км від м. Яремче.

Яремче може порадувати своїми пам’ятками та влітку.

 • У цей час року вам доступні будь-які гори, водоспади, річки та ліси . Все багатство карпатської природи відкрите для вашого відвідин. Головне знайти досвідченого екскурсовода та одягнутися зручніше!
 • А ще обов’язково порадуйте та оздоровіть своє тіло мінеральними водами Карпат.
Читайте також:  Чому журналісти Медведчука відповідальні за пропаганду

“Travel guide” https://travel-guide.in.ua/uk/cities — путівник, який підтримує та сприяє розвитку туризму в Україні. Ми спеціалізуємося на пошуку та плануванню туристичних маршрутів для активних та амбіційних туристів, а також тих, хто прагне провести відпочинок цікаво та продуктивно.