Натяжні стелі, монтаж яких можна замовити на сайті топ стелі, використовують для різних цілей – одним потрібно замаскувати похибки базової стелі та інженерні комунікації, а іншим хочеться оригінального дизайну.

Що таке натяжна стеля

Перші натяжні стелі використовувалися ще в античності. Про це свідчить цікава історія, згідно з якою якась багата людина в гніві кинула амфору, наповнену вином, у стелю і відмовилася прибирати сліди. Через деякий час, щоб приховати сліди, стіни, підлогу та стелю були задрапіровані тканиною.

У сучасному світі першою країною, де натяжні стелі почали користуватися популярністю, стала у 1960-х роках Швеція. Потім моду підхопили інші європейські країни, а згодом і весь світ. Правильно підібрана стеля підкреслює всі переваги та приховує недоліки будь-якого приміщення, це найшвидший та бюджетний спосіб оформлення.

Натяжна стеля – це спеціальне полотно з різних матеріалів. Його головна характеристика – можливість для натягу під стелею та закріплення за допомогою спеціальних металевих або тканинних профілів.


Натяжна стеля – це спеціальне полотно з різних матеріалів (Фото: shutterstock)
Високі стелі : плюси, мінуси, варіанти оформлення

З чого виготовляють натяжні стелі

Натяжну стелю роблять із полівінілхлоридної (ПВХ) плівки або з поліефірної тканини (поліестер, просочений поліуретаном). Стелі з вінілової плівки виготовляються під індивідуальні розміри та конфігурацію приміщення шляхом зварювання смуг полівінілхлориду шириною від 1 до 5 м на ТВЧ-верстатах. При монтажі полотно натяжної стелі розігрівають газовими гарматами до температури 70 градусів, після чого плівка розм’якшується і розтягують її на попередньо змонтований профіль. Найбільш популярні фактури – глянсова, матова та сатинова.

— Натяжні стелі на російському ринку існують вже як мінімум кілька десятиліть, але якщо раніше натяжні стелі були переважно глянсовими і сильно виділялися в інтер’єрах, то зараз різноманітність видів полотна і матеріалів дозволяє використовувати технологію практично в будь-якому за стилістикою інтер’єрі квартири.

Види натяжних стель

Глянцеві натяжні стелі мають широку гамму кольорів. Відмінна характеристика дзеркальне відображення. Приміщення збільшується візуально при використанні таких полотен. Недоліками глянсових натяжних стель є помітніша на дзеркальній поверхні лінія шва

Читайте також:  Перестало битися серце професора Львівської політехніки Ореста Лозинського -

На матових натяжних стелях не буває відблисків і відблисків, завдяки чому відбувається точна передача кольору. Матове полотно відрізняється екологічністю, воно не виділяє запаху, токсичних речовин. Ще одна вагома перевага – це стійкість до механічного зношування. Проте бруд із матової поверхні змивати дещо складніше, ніж із глянцю.

Головний плюс сатинових натяжних стель  – це можливість монтажу багаторівневих стельових конструкцій. Можна встановити двокольорові стелі, зробити цікаві переходи, ніші. Також варто відзначити пожежну безпеку цієї стелі. Сатиновий матеріал не горить і не виділяє небезпечні гази за високої температури. Але є і недолік – монтувати таку стелю можна тільки в опалювальних приміщеннях.

При покупці натяжної стелі необхідно звернути увагу на якість матеріалу (фото: shutterstock)

Підсвічування натяжних стель

В даний час дуже популярне тіньове підсвічування. Враховуючи, що ПВХ-полотно може бути легко пошкоджено, переклеювання шпалер та перефарбовування стін є певним ризиком для стельової поверхні і накладає на ці процеси додаткові складності. Тіньовий зазор дозволяє забути про цю проблему і легко оновлювати покриття стін без ризику для стелі, а також проводити в зазорі світлодіодні підсвічування, світло закладається в нішу і створюється ефект тіні.

У випадку з стелями з підсвічуванням, що «парять», результат досягається за допомогою спеціального профілю, в який встановлюється світлодіодна стрічка. Вона світить на стіну, стираючи межі між стелею та стіною. Здається, що стеля ширяє у повітрі, зорово збільшуючи простір.

Головною особливістю натяжних стель треків є наявність треку, основною функцією якого є подача електроживлення до закріплених на ньому світильникія.

Розрізняють такі типи трекових світильників:

 • накладний;
 • вбудований у спеціальний профіль;
 • трекові магнітні системи

Призначення трекових світильників – створення яскравого спрямованого потоку світла, досягнення необхідних рівнів освітлення та акцентування уваги на певних елементах обстановки. Вони використовують для візуального зонування житлового простору. Цей тип широко використовується в комерційних приміщеннях і на арт-майданчиках як підсвічування вітрин, сценічних або виставкових об’єктів, також це чудовий варіант освітлення для промислового сектора.

Читайте також:  Каковы преимущества программного обеспечения для бухгалтерского учета?

Як вибрати люстру для натяжної стелі

Найбільш вдалим варіантом буде люстра з плафонами, спрямованими вниз або в сторони, але не в стелю. Так можна уникнути зайвого нагрівання полотна. Абажури та плафони краще вибирати закритого типу. Найбільш відповідними вважаються підвісні люстри, адже відстань від стелі до лампочки значно збільшується. За словами експерта, це не означає, що стельові прилади взагалі не підійдуть, просто треба звернути увагу на основу. Воно не повинно сильно нагріватися, тому металева основа навряд чи підійде. При виборі фактури натяжного полотна необхідно пам’ятати, що на поверхні все добре відбивається.

Ідеальне рішення – світлодіодні лампи. Вони не нагріваються, а значить, відмінно підходять для освітлення натяжної стелі в будь-яких видах люстр.

Монтаж натяжної стелі – не найскладніша процедура. Але краще, якщо її проводитиме спеціаліст (Фото: shutterstock)

Плюси натяжних стель:

 • довговічність – при дотриманні умов експлуатації натяжна стеля довго не вимагатиме ремонту;
 • міцність – стеля з ПВХ-плівки при середній товщині 0,13 мм має високу міцність. Для розриву полотна слід докласти дуже великих зусиль;
 • водонепроникність – плівкові стелі мають високі вологостійкі показники. У разі затоки вони справляються з великим обсягом води. Також із такими полотнами легко вирішуються всі проблеми вологих приміщень: конденсат, запотівання, розлучення на поверхні;
 • екологічність  – натяжна стеля будь-якого виду нетоксична і абсолютно нешкідлива;
 • простий догляд ;
 • швидкість монтажу ;
 • приховування дефектів стельового перекриття  – конструкція натяжної стелі дозволяє приховати проблеми базової основи;
 • маскування інженерних комунікацій  – натяжна стеля дозволяє сховати труби, теплоізоляцію, звукоізоляцію, електропроводку, шумоізоляцію, пожежну сигналізацію та вентиляцію.

Мінуси натяжних стель:

 • зменшення висоти стель у приміщенні;
 • плівкові полотна не можна встановлювати в неопалюваних приміщеннях;
 • натяжні стелі можна зашкодити гострими предметами;
 • безшовні тканинні натяжні стелі не зможуть протистояти великій затоці, в їхньому асортименті відсутня глянсова фактура.
Читайте також:  Війна за Шостку – Деркач проти Молотка