Савченко недоторканість

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань регламенту Павло Пинзеник зазначає, що заява позафракційного депутата Надії Савченко щодо зняття з неї депутатської недоторканності не має правових наслідків. Про це він сказав у коментарі УНІАН.

“Ніяких правових наслідків така заява не має”, – сказав депутат і додав, що подібні заяви взагалі не передбачені законодавством. Більше того, додав Пинзеник, ані ВР, ані комітет з питань регламенту, ані сама Савченко не мають повноважень вирішувати питання про зняття чи незняття депутатської недоторканності. “Це взагалі ніякого відношення до її волі чи до її бажання не має”, – констатував Пинзеник.

Як повідомлялося, сьогодні Савченко оприлюднила у соцмережі заяву про відмову від депутатської недоторканності. У заяві, зокрема йдеться: “Прошу розглянути на засіданні Комітету з питань регламенту та організації роботи ВР України питання про зняття з мене, народного депутата України, депутатської недоторканності та внести відповідну постанову на голосування в сесійну залу”.

В коментарі журналістам вона зазначила, що сумнівається в задоволенні її заяви про відмову від депутатської недоторканності. “Вони не захочуть провести це рішення Верховною Радою, тому що в такому випадку чесні народні депутати, більш-менш порядні, напишуть усі заяви на зняття депутатської недоторканності”, – сказала вона. На думку Савченко, недоторканність таким чином ні з кого не зніматиметься, але тоді “дуже сильно покаже, що є депутати, які погодилися добровільно з себе зняти, а є – які не хочуть і бояться”. “Тому, звичайно, вони цього робити не будуть”, – додала вона.