В соцмережах зросла кількість пропозицій, спрямованих на платне залучення громадян до протестних заходів, що плануються на 20-22 лютого в Києві. Про це повідомляє видання Newsua.one з посиланням на Укрінформ.За даними кореспондента Укрінформу, в соціальній мережі ВКонтакте активно поширюються практично однакові за замістом пости, в яких пропонують гроші (250 грн/день, 600 – грн/доба) – за участь в акціях протесту у центрі столиці.

Наприклад, оголошення від 19 лютого: “Масовка на завтра. Лише хлопці і чоловіки віком 18-45 років. Оплата 40 грн/год. Бонуси за друзів…”.

Також громадян запрошують на “мирний мітинг на підтримку малого бізнесу. 21 число (з 16 років). Стояти потрібно добу (намет, чай). Оплата – 600 грн”.

“Потрібні люди на акцію 21.02.2017. Чоловіки, жінки у віці 18-65 років. Акція проходить у центрі Києва. Зустрічаємось м. “Арсенальна” о 8.30. Оплата – 8.30 – 18.30 – 250 грн, доба – 600 грн. Чай, кава…”.

“Масовка на 21 число, оплата 500 грн доба…”.

Як видно з оголошень, також проводиться збір на акцію на Майдан Незалежності на 22 лютого: “Підробіток на 22.02. Від 16 до 70 років, хлопці та дівчата. Три години 70 грн, виплата відразу після роботи!!! Робота в першій половині дня (збір о 9.00 на Майдані Незалежності…”.

“Масовка 22 лютого!!! Потрібні люди! Місць багато! Збір о 8.40 на Майдані Незалежності. (Біля Два Гуся). Працюємо три години. Оплата 90 грн”.

Як зазначає видання Newsua.one, ці оголошення поширюються тільки у контрольованій російськими спецслужбами соціальній мережі “ВК”.

Водночас експерти пов’язують масову появу таких оголошень у дні відзначення третіх роковин масових розстрілів під час Революції Гідності із наміром розгойдати суспільно-політичну ситуацію в державі. Як зазначив у коментарі Укрінформу співробітник правоохоронних органів, який побажав залишитись неназваним, “зважаючи на те, що кількість розміщень вказаних постів має хвилеподібний характер, тенденцію до зростання, чітко окреслену цільову аудиторію та відповідні їй канали доведення, в діях осіб, які це здійснюють, можна констатувати наявність єдиного замислу та мети до розгойдування суспільно-політичної ситуації в державі, організації масових заворушень тощо”.

Читайте також:  Цирк "Кобзов" зробив свято дітям Луганської та Донецької областей

Читайте також: