Власники власної земельної ділянки з будиночком часто облаштують куточок свого двору для затишних посиденьок із друзями, читання літератури, роботи за ноутбуком, відпочинку чи вечері. Це місце називають на іспанський манер – “Патіо”, що означає “відкритий дворик”. Часто його облаштовують аксесуарами для барбекю.

Обладнання патіо є більш простим і швидким способом підготовки зони для затишного проведення часу, в порівнянні з побудовою тераси або альтанки. Цей куточок служить як прикраса ділянки, виконує як практичні, так і релаксаційні функції. Поруч із ним нерідко облаштовують басейн, фонтан чи ставок. Якщо дозволяє площу, сім’я поєднує його з дитячим майданчиком. Також умілі та майстерні господарі ставлять декоративно оформлені сушарки для білизни. Залежно від мети навіть оформляють затишну літню кухню.

Якихось стереотипів пристрою чудової ділянки для відпочинку немає. Зона патіо може мати будь-яку конфігурацію, декорування і навіть додаткові надбудови. Її можна витягнути в овал, зробити з вигином, у вигляді букви Г або П-подібної, розташувати по периметру будівлі. Це може бути невеликий майданчик із гарним парканом, вимощений декоративною плиткою або терасною дошкою. З меблів господарі вибирають лавочки, лавки чи маленькі диванчики. Залежно від частоти опадів, що випадають, її облаштують сидіннями під навісами. Найчастіше ділянка розташовується позаду будівель, щоб власникам будинку сховатись від незнайомих очей.

Справжнє патіо неможливо уявити без зелених насаджень. Варіантами оформлення можуть бути невеликі рослини чи справжні квітники. Прикрасити комфортне місце відпочинку можна групами із чагарників, невеликими галереями квітів чи вазонами. Перевагою патіо є те, що не потрібно турбуватися про ґрунт. Зелені культури зростатимуть у звичному для них природному середовищі та природному освітленні.

Дуже важливим елементом Патіо вважається відкритий вогонь. Оформляють його, як осередок, зону під мангал або під вогнище, з огляду на всі нюанси при будівництві. Найчастіше такі конструкції виготовляються з каменю та декоративних складових, здатних витримати нагрівання.

Читайте також:  Вакансии для украинцев на польских складах: преимущества работы

Створення патіо – це задум творчих, захоплених людей. Хоча організація цієї зони вимагає певних витрат, отримання нових знань та досвіду, але вона передбачає можливість побудувати своїм коханим та близьким затишний куточок щастя на відкритому повітрі.