09 лютого релігійна громада с. Селезенівка, що на Сквирщині, провела збори, на яких абсолютною більшістю вирішила перейти з підпорядкування УПЦ МП до Православної Церкви України.

Зі 101 присутніх на зібранні вірян абсолютно усі проголосували за перехід до Помісноі української церкви. З дотриманням усіх вимог чинного законодавства громадою були складені відповідні протоколи та зібрані поіменні підписи присутніх.

Факт переходу громади викликав невдоволення священнослужителів УПЦ МП, які відносяться до вірян і храмів як до своєі власності. Так, уже вранці 10 лютого до храму у с. Селезенівка прибув сам митрополит Білоцерківський і Богуславський Білоцерківської єпархії УПЦ МП Августин, який прихопив з собою ще 5 священнослужителів з Білої Церкви та проросійськи налаштованих церковних активістів з районного центру. Фактично, митрополит Августин здійснив церковне рейдерство, бо відчинив без згоди громади опечатану церкву, завів туди людей які до Селезенівськоі громади ніякого відношення не мають та провів там релігійні обряди, знову ж таки не для місцевоі громади а для своіх церковних тітушок.

Митрополит Августин

У найкращих традиціях московської церкви для висвітлення дійства ними було запрошено журналістів телеканалу Інтер, який полюбляє розказувати про “захоплення храмів радикалами”, “утиски православ’я в Україні” тощо. Цікаво, що настанови та “методичку” під час зйомки інтерв’ ю журналістам особисто давав колишній голова Сквирської РДА Лінда Руслан Вікторович.

Руслан Лінда

Утім, члени громади не піддалися на провокації священнослужителів УПЦ МП і чітко дали зрозуміти, що рішення про перехід остаточно прийняте і у селі не бажають більше бачити московських послушників.
Митрополит Августин для збереження парафії навіть пішов на крок зміни настоятеля церкви о.Георгія, який постійно пиячив та фактично усунувся від виконання своїх обов’язків. Проте, віряни відмовились від нового священика Московського патріархату, оскільки уже вирішили запросити для проведення служб священика ПЦУ.
Місцеві небайдужі прихожани (або як їх називав Августин – “підіслані провокатори”) відстояли своє право на власну релігійну громаду у складі Православноі Церкви Украіни попри спробу УПЦ МП залишити її під своїм контролем.
Відтак, Білоцерківська єпархія УПЦ МП вже позбулася трьох приходів: до громади с. Салиха Таращанського району і с. Руде Село на Володарщині, які перейшли до Православної Церкви України, приєдналася і релігійна громада с. Селезенівка на Сквирщині.

Читайте також:  Народ повстань і Голодомор 1932-33 років. Сталін боявся українців