Країни-члени «Вишеградської групи» єдині у спротиві російському проектові газогону «Північний потік-2», що має постачати російський газ до Німеччини, заявив у суботу президент Польщі Анджей Дуда.

Як сказав він за результатами дводенної зустрічі президентів Польщі, Чехії, Словаччини й Угорщини в польському місті Ряшеві, відомому також як Жешув, цей проект небезпечний, бо зашкодить планам Європи створити ефективну енергетичну систему.

За словами Дуди, «Північний потік-2», що має постачати газ із родовищ на півночі Росії безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину, є суто політичним проектом російського газового монополіста «Газпром», що не має ніякого економічного обґрунтування.

Усі четверо президентів дійшли згоди, що ефективний енергетичний союз у ЄС має забезпечити конкуренцію в енергопостачанні континенту і реальну диверсифікацію джерел постачання газу, додав Дуда.

Проект «Північний потік-2» має розширити здатності вже збудованого першого «Північного потоку». Компанія Nord Stream 2 AG («Північний потік-2»), що займається плануванням будівництва, належить російському «Газпромові» на 100 відсотків через його філію в Нідерландах. Її раду директорів улітку очолив колишній канцлер Німеччини Ґергард Шредер, що давно відомий прихильною до Росії позицією і протягом попередніх понад 10 років обіймав високо оплачувану посаду голови комітету акціонерів первісної компанії Nord Stream AG, що збудувала першу чергу газогону.

Критики вважають, що, на відміну від першої черги, планована друга не має економічного обґрунтування і є суто політичним проектом Кремля, що має на меті збільшити залежність Європи від російського газу.

radiosvoboda.org