Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру двом учасникам бандформування “Самооборона Криму”

Про це повідомляє з посиланням на прокуратуру АРК.

“Прокуратурою Автономної Республіки Крим та Головним управлінням Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, в рамках кримінального провадження за фактами незаконного позбавлення волі українських активістів, повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 146 КК України ще двом учасникам “Самооборони Криму”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що під час проведення слідчих дій один із потерпілих впізнав серед осіб, які причетні до його викрадення, незаконного утримання та проведення допитів з погрозою застосування зброї, активного учасника цього формування та його спільницю – громадянку Російської Федерації.

“Впродовж березня 2014 року члени незаконно створеного озброєного формування “Самооборона Криму”, без жодних законних повноважень у м. Сімферополі затримували громадян України, після чого тривалий час незаконно утримували їх у невідомому місці. Потерпілі постійно перебували з мішками на головах та піддавалися моральним та фізичним стражданням”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що нині вживаються заходи щодо отримання дозволу на затримання підозрюваних та оголошення їх в розшук.

“На сьогодні більш, ніж сорока членам незаконно створеного озброєного формування “Самооборона Криму” повідомлено про підозру. Ці підозри ґрунтуються на беззаперечних доказах. Деякі з підозрюваних вже перебувають у державному розшуку, проте, в окремих випадках, ми наполягатимемо на оголошенні їх і в міжнародний розшук”, – прокоментував прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

Разом з тим, за даними джерел Цензор.НЕТ, у даному випадку йдеться про російських найманців Ігоря Безлер і Ольгу Кулигіну.

Довідка: Ігор Безлер на прізвисько “Бєс” – російський диверсант з ГРУ Росії, який керував захопленням будівлі СБУ в Донецьку і захопленням райвідділу МВС України в місті Горлівка навесні 2014 року. У липні 2014-го стало відомо, що Бєс втік на Росію.

Читайте також:  Духовно и скрепно: севастопольцы разворовали высаженные в конце декабря деревья

Ольга Кулигіна – терорист, найманець РФ, учасниця операцій ФСБ в Придністров’ї, Грузії, Криму і на Донбасі, особистий друг терористів полковника ФСБ Ігоря Гиркин і генерал-майора ФСБ Олександра Бородая. Багато років вона брала участь в операціях спецслужб РФ в Придністров’ї, Грузії, допомагала придушити антиєльцинського повстання в Москві в 1993 році, втілившись в керівництво загонів Баркашова, виконувала завдання по підтримці терористичного режиму Асада в Сирії і була одним з планувальників і організаторів вторгнення в Україну. Особисто, зі зброєю в руках входила до складу диверсійної групи Гиркин, яка захопила Слов’янськ.

У травні 2014 року була затримана в ході бою українськими прикордонниками в районі пропускного пункту “Бірюкове”. У вересні 2014 року в обмін на групу полонених Україна видала Кулигіну Росії.

Нагадаємо, що навесні 2018 року Краматорський міський суд Донецької області визнав факт насильницького викрадення та смерті волонтера Олександра Крайнікова на окупованій території Донецької області бойовиками Безлера.