Що таке очищення каналізації? 

Це процес механічного видалення перешкод у дренажній системі, які перешкоджають нормальному потоку. Часто сантехніки, які стверджують, що очищають каналізацію, просто роблять отвір у каналізації, а не чистять її. Правильне очищення дренажу передбачає ретельний огляд дренажу після очищення, щоб підтвердити, що всі перешкоди усунено, і визначити, що їх спричинило.

 Якщо сантехнік просто прочищає дренаж діаметром 2 дюйми і більше і не перевіряє потім, немає способу напевно дізнатися, чи справді дренаж очищений, або з’ясувати, що це спричинило. АСК “Аварійно Сервісна Компанія” https://mtservice.kiev.ua/uk/prochishhennja-kanalizacii/chistka-trub-kanalizacii/ спеціалізується на хірургічному очищенні каналізації та точному визначенні причини та місця за допомогою каналізаційної камери та пристроїв визначення місцезнаходження труб.

Коли професіонали отримують дзвінок із приводу засмічення каналізації, зазвичай це трапляється не вперше і не трапляється раптово. Часто це такі причини, як вторгнення коренів, провисання труби, зміщення, накопичення накипу або відрив. Це речі, які можуть спричинити засмічення, оскільки зазвичай це не просто папір чи органічні відходи. Зазвичай засмічення є симптомом більшої проблеми. Тому профессіонали завжди прагнуть знайти причину, а не лише симптоми.

Перевірки дренажів не можна нехтувати

На жаль до сервісу, регулярно звертаються нові власники будинків, у яки проблема із засміченої каналізації з’являється незабаром після заселення або іноді під час заїзду. У цих випадках потенційний покупець не пройшов перевірку каналізації яка виконується до покупки житла. Рекомендується проводити цю перевірку, перш ніж приймати рішення про покупку будинку незалежно від його віку.

Коли трапляється засмічення, незмінно в п’ятницю ввечері чи на свято, коли в гостях сім’я, нових власників будинку застають зненацька. Цей сценарій може статися з кількох причин. Можливо, попередній власник не знав про проблему, особливо зі старими будинками. Іноді дім тривалий час пустує або попередні мешканці були парою, яка не використовувала стільки води, скільки мала б молода сім’я.

Під час стандартного процесу перевірки будинку інспектор промиває туалети, запускає прилади або просто дивиться на очищення каналізації, але насправді не перевіряє систему, тому ніхто не знає справжнього стану системи. Коли вперше дійдемо до забивання, далі робота проста – розчистити його, щоб можна було побачити, що це спричинило. Починається зі спеціального обладнання для очищення стоків, яке використовує новітні технології очищення стоків, наприклад гідроструминна або високошвидкісна машина для очищення стоків. Ці інструменти дозволяють  безпечно спробувати прочистити дренаж, щоб можна було перевірити причину.

Читайте також:  Бутилированная вода: главные правила выбора

Спосіб 1: Гідроструйне очищення для якісного виконання роботи

Що таке гідроструй? Простіше кажучи, це мийка високого тиску для внутрішньої частини каналізації. Він безпечно та ефективно очищає всі 360° внутрішніх стінок дренажу водою, що тече через спеціальні шланги та насадки, призначені саме для цього процесу. Загальне занепокоєння полягає в тому, що гідрофорсунок може пошкодити стару трубу або трубу з ПВХ. Хоча гідрофорсунок використовує понад 1500 кг квадратний дюйм на робочому кінці, він розбризкує воду через сфокусовані струмені під кутом, який дряпає стінки, а не під кутом 90° до нього. Насправді це ближче до кута 15-20°. А як щодо старої чавунної труби? На старих чавунних трубах зсередини утворюється шар накипу, який може захоплювати папір і відходи. Гідроструйний пристрій може ефективно видалити накип. Він не продує отвори в трубі, але з чавуном він може викрити існуючі отвори, які були вкриті накипом, тому завжди треба діяти безпечно, коли гідроструминний чавун і обов’язково використовуйте камеру під час видалення накипу.

Важливою причиною для використання гідроструйної машини є те, що лінія має значне накопичення мастила. Холодна вода під високим тиском дуже добре розщепить затверділий жир і мильні відкладення та перетворить їх на дрібні шматочки, які будуть плавати вниз по лінії, залишаючи лінію новою. Традиційна машина для каналізаційних кабелів, яка обертається зі швидкістю 200-250 обертів на хвилину, не може очищати так само ефективно, як гідроструйна машина, оскільки вона залишає багато наростів на стінах.

Спосіб 2: універсальна високошвидкісна машина для очищення стоків із високою точністю

Ще один чудовий спосіб очищення каналізаціїпро яку згадувалося раніше, це високошвидкісна машина для очищення стоків. У нас є дві одиниці обладнання, які використовують цю технологію. В одному використовується 8-мм кабель, а в другому — 10-мм гнучкий кабель, обидва з пластиковою втулкою поверх кабелю, який обертається. Менший обертається зі швидкістю 2000 об/хв, а 10-міліметровий — 3200 об/хв. Це звучить так, ніби це було б потенційно шкідливим, якщо ви бачили традиційні леза, які використовуються для прочищення каналізації. Але не бійтеся. У високошвидкісних машинах для чищення стоків використовується інший тип головки для очищення лінії та покладається на швидкість замість крутного моменту, як у традиційних машинах. Направляюча, конструкція та швидкість високошвидкісного кабелю тримають головку в центрі дренажу, щоб вона не хиталася в трубі, очищаючи всі 360° внутрішньої частини труби. Головки мають ланцюги, прикріплені з обох боків головки, і їх можна регулювати для стоків різного діаметру. Чому це добре? На відміну від гідроструйної машини, ця технологія має набагато більше застосувань, оскільки вона не використовує воду, а лише електрику для двигуна, тому вона не обмежується джерелом води. Ще одна велика перевага цієї конкретної технології полягає в тому, що існує широкий асортимент голівок для очищення не тільки коріння та жиру. Існують насадки для дроблення розчину, бетону, дерев’яного сміття, пластику тощо. Це універсальне обладнання.

Читайте також:  Число солнечных установок в частных хозяйствах украинцев увеличилось вдвое

Вам навіть вигідно!

Отже, яку користь ця система приносить клієнту? Це конкретне обладнання, високошвидкісна дренажна машина, є набагато компактнішим, чистішим і має корпус із нержавіючої сталі навколо двигуна та кабелю. Якщо унітаз необхідно зняти, щоб спробувати прочистити трубу, традиційна машина буде скидати каналізаційну воду, коли кабель обертається, створюючи таким чином антисанітарні умови та великий безлад. Високошвидкісний дренажний кабель має пластикову втулку навколо кабелю, яка фактично обертається, тому немає жодних побоювань, що покритий каналізацією кабель буде обертатися та розкидати нечисті стічні води. Це робить робоче середовище набагато чистішим і зменшує ймовірність пошкодження будинку клієнта.

Що підходить в цьому арсеналі обладнання, так це те, що воно дозволяє нам краще обслуговувати клієнтів і пропонувати розумніші рішення. Немає жодного інструменту чи обладнання для очищення каналізації, яке б працювало для всіх сценаріїв тому використовуються традиційні кабелі для очищення каналізації для певних завдань, де вони найкраще підходять.

Без хімікатів – без проблем

Як щодо використання хімікатів для прочищення каналізації? Кваліфіковані фахівці не використовують ніяких хімікатів для прочищення каналізації з кількох причин. По-перше, вони рідко діють на типи засмічень, з якими доводиться стикатися, через те, що більшість звичайних хімікатів для відкривання каналізації використовують суміш лугу, відбілювача та алюмінію, які не можуть ефективно розчинити більшість засмічень. По-друге, оскільки вони можуть реагувати з іншими хімічними речовинами в каналізації, вони просто небезпечні та можуть викликати хімічні опіки або невідомі реакції. Використання хімічних речовин і сподівання на краще не є професійним, до того ж це не дозволить повністю очистити каналізацію ні в якому разі механічним методом. Хімічні відкривачі стоків також можуть з часом пошкодити певні труби, особливо чавунні, всупереч тому, що заявляють виробники у своїй рекламі.  Найгіршим типом хімікату для прочищення каналізації є сірчана кислота. Використовувати сірчану кислоту не дуже добре зі зрозумілих причин, оскільки вона дуже їдка і небезпечна. Це може поранити користувача, пошкодити оздоблення світильників і роз’їсти певні метали. Доступні для населення хімічні речовини, пошкоджують обладнання та спричиняють хімічні опіки.

Читайте також:  Галина Однорог- номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS

А як щодо технічного обслуговування каналізації для профілактичного обслуговування?

А як щодо технічного обслуговування каналізації для профілактичного обслуговування? Ці продукти не є їдкими, і більшість з них використовують бактерії, які споживають органічні відходи, такі як жир і мило. Вони перетворюють його на воду та CO2. Правильний метод використання цих продуктів полягає в тому, щоб використовувати їх періодично, щоб запобігти утворенню накопичень у горизонтальному зливі раковини на кухні чи у ванній. Єдина реальна проблема з ними полягає в тому, що вони покладаються на регулярне застосування продукту і часто неправильно використовуються для спроби прочистити лінію, яка наразі засмічена. Вони працюють на основі реакції з накопиченням, але лише якщо дренаж тече належним чином. Для комерційного застосування дренажних продуктів для профілактичного технічного обслуговування власник підприємства повинен навчити своїх співробітників користуватися продуктом або мати автоматичний інжектор, який може збільшити погіршення стану та витрати.