Скандали та хайп – це ключова характеристика перебування Бориса Філатова на посаді міського голови Дніпра. Однак за активністю у медіа, на яку, до речі, витрачаються десятки мільйонів гривень щорічно з міського бюджету (навіть у 2022 році, під час повномасштабної війни, Дніпровська міська влада витратила 35 мільйонів гривень на піар Філатова), ховається дещо важливіше – корупційна прірва в яку місто починає все більше втягуватись в останні роки.

Сфери ЖКГ та будівництва – традиційні «годувальниці» для численних «бізнесменів», які підпорядковуються скандальному дуету Корбан – Філатов. До чого тут Корбан, запитаєте ви? Мер Дніпра Борис Філатов не приймає практично жодних управлінських рішень без консультацій зі своїм консильєрі, а, можливо, й босом – мова про скандального Геннадія Корбана, якого позбавили українського громадянства у липні минулого року та обмежили в’їзд на територію України.

Тоді Борис Альбертович традиційно заступився за свого соратника, звертаючись до найвищого керівництва держави з проханням вирішити наявні «інституційні проблеми».

Така поведінка не одноразово характеризувала дуже «тісний» характер відносин між політиками. До прикладу, Борис Філатов наступним чином характеризував обшуки у квартирі Корбана у 2015 році в ефірі «112 каналу» Медведчука:

«Корбана затримали на моїх очах – без пояснення причин та без жодного документа. До нього прийшли додому і почали ламати двері. Коли я підійшов (він живе по сусідству) і запитав, що відбувається, мені повідомили, що тут шукають злочинця, який, за їхніми даними, перебуває в цьому будинку. Вони зламали двері, схопили Корбана на порозі й повезли невідомо куди», – наголосив Філатов.

Корупційні скандали у Дніпрі

Тандем Корбан vs Філатов займав ключові позиції в «освоєнні» коштів громади протягом останніх років. Мова йде про славнозвісного заступника Філатова з питань діяльності виконавчих органів, директора департаменту благоустрою та інфраструктури Михайла Лисенка, якого ЗМІ охрестили «будівельною акулою» Дніпра. Пан Лисенко прославився тим, що у 2018 році «вивів» майже 17 мільйонів гривень з міського бюджету на так звану «паспортизацію вулиць». При чому виконували цей тендер взялась фіктивна фірма, очільник якої перебував на території так званої днр.

Читайте також:  Типы аккумуляторов. Чем они отличаются друг от друга и какой выбрать?

До того Михайло Лисенко вже перебував під слідством за фактом розкрадання 29,5 мільйонів гривень на будівництві так званого Нового мосту, довгобуду який обійшовся платникам податків у 250 мільйонів гривень замість раніше запланованих 170 млн гривень. Згодом Лисенка затримали співробітники Держприкордонслужби у Харківській області при спробі перетину кордону, увага, з російською федерацією. І навіть попри усі ці скандали, Михайло Лисенко досі «трудиться» на посаді заступника міського голови й дуже активно займається питаннями будівництва та благоустрою Дніпра.

Чому це досі можливо, запитаєте ви? Відповідь доволі проста й полягає у тому, що Михайло Лисенко – довірена особо або як його називають в окремих колах – «учень» Геннадія Корбана, який власне займається поповненням «братської каси» Бориса Альбертовича. З цієї причини Михайло Лисенко, який тривалий час переховувався закордоном від численних кримінальних переслідувань, зараз курує тему «Дніпровського метро» й активно «співпрацює» зі слідчими НАБУ – це дуже нагадує якесь вибіркове правосуддя, чи не так?

До чого тут «Укрбуд» та Микитась?

В останні роки навколо будівництва нових станцій метро відбувались постійні спекуляції та корупційні скандали. До прикладу у квітні 2021 року проти керівництва КП «Дніпровський метрополітен» було розпочато декілька кримінальних проваджень в частині службової недбалості та підробки документів, а сам процес будівництва триває ще з середини 90-х. Місто продовжує щорічно витрачати величезні ресурси на утримання незавершених об’єктів будівництва в належному стані замість того, щоб завершити цей процес та ввести в експлуатації нові станції, що дозволить вирішити значну частку логістичних проблем міста.

Реалії роботи великого бізнесу в Україні почасти далекі від «правового поля» так само як і окремі сторінки з біографії власників цих компаній далекі від ідеалу, особливо якщо мова йде про будівельний сектор.

Читайте також:  Українська крилата ракета успішно пройшла перші випробування

Однак що саме спонукало Бориса Філатова зіграти роль підставного агента НАБУ у так званій справі проти Микитася, в якій прослідковується більше бажання з боку правоохоронців, ніж ймовірного складу злочину? Оскільки Борис Філатов написав заяву в НАБУ ще 5 вересня й це стало підставою для відкриття провадження, яке в кінцевому переросло у вручення підозри Микитасю 18 жовтня, одразу після зустрічі з Борисом Філатовим, на якій, за версією слідства, Микитась запропонував «хабаря» останньому.

Питання: яким чином Філатова обурила, за його словами, пропозиція в отриманні хабаря до того, як вона була озвученою?

В останньому скандалі між забудовником Максимом Микитасем та згаданим раніше очільником Дніпра Борисом Філатовим не обійшлося й без участі «славнозвісного» пана Корбана. В першу чергу доступу Корбана до процесу освоєння коштів, який міг би суттєво ослабнути у зв’язку з можливою участю державного «Укрбуду» в завершенні будівництва метрополітену у Дніпрі, адже попередній підрядник – турецька компанія «Лімак», відмовилась від виконання робіт з початком повномасштабного вторгнення рф. Маючи такий досвід пан Філатов намагається віддати цей проєкт черговому турецькому підряднику. Що це? Впевненість Бориса Альбертовича у швидкій перемозі чи намагання розтягнути процес, щоб викачати більше бюджетних на довгобуд?

Не виключено, що Борис Філатов також намагається розв’язати свої персональні «проблеми» з законом, адже ні для кого не секрет, що чинний очільник Дніпра проходить підозрюваним у багатьох провадженнях.

В будь якому випадку відритим залишається питання: що насправді стало причиною затримання Микитася, чому й за які заслуги НАБУ видало «індульгенцію» Філатову з Корбаном?