Проводиться як з профілактичною метою, так і для діагностики захворювання. Морфологія крові, оскільки ми про неї говоримо, є одним з найосновніших тестів. Про що він повідомляє і за яких обставин його варто вибирати?

Аналіз крові – що це таке?

Незважаючи на те, що це один з найбільш часто виконуваних аналізів і вимагає практично кожного відвідування лікаря-спеціаліста, багато людей досі не знають, що таке аналіз крові і для чого його потрібно використовувати. Завдяки аналізу крові можна оцінити загальний стан здоров’я пацієнта та на ранній стадії виявити деякі тривожні сигнали, наприклад, про розвиток захворювання.

Морфологічний аналіз крові, що проводиться на початковому етапі діагностики, під час якого морфотичні елементи крові піддаються кількісному та якісному аналізу. Він надає огляд еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів.

Скільки коштує аналіз крові?

Вартість аналізу крові https://nikolab.com.ua/uk/prices/1081-2/ можна узнати за наданим посиланням.

Коли робити аналіз крові?

Морфологію крові слід проводити з профілактичною метою, навіть якщо вона не була призначена лікарем і організм не посилає ніяких тривожних симптомів. Давно відомо, що краще попередити, ніж лікувати. Тому за тілом варто уважно стежити. Існує група симптомів, які вказують на необхідність аналізу крові. До них належать:

  • хронічна слабкість організму, втома і відсутність ентузіазму,
  • раптова і безпідставна втрата ваги,
  • повторювані інфекції,
  • біль у кістках,
  • схильність до синців
  • важко загоюються рани.

Аналіз крові при вагітності

Показанням до проведення аналізу крові є також вагітність, навіть якщо вона протікає правильно. Тест дозволяє визначити, чи розвивається у вагітної анемія або інфекція, яка може загрожувати нормальному розвитку малюка.

У разі вагітності першу морфологію слід проводити до 10-го тижня після зачаття, а останню морфологію слід проводити в кінці третього триместру між 38-м і 39-м тижнем вагітності. А поки що майбутня мама повинна ще мінімум три рази здати аналізи крові.

Під час вагітності також варто зробити ряд інших тестів, і всі рішення ґрунтуються на медичній консультації, навіть якщо це стосується, здавалося б, банальних питань, таких як відпустка.

Читайте також:  Види стельових світильників: прості правила вибору

Морфологія крові у дітей

Також проводять аналіз крові у дітей. У їхньому випадку цей тест також рекомендується проводити з профілактичною метою, навіть якщо організм не видає ніяких тривожних симптомів. Як і у дорослих, у дітей є певні вказівки на те, що на огляд слід приходити разом із дитиною. До них відносяться: поганий апетит, часті інфекції, блідість шкіри і швидка стомлення тіла.

Важливо, що також у випадку з дитиною ви можете розраховувати на те, що поліс життя батьків покриває витрати на аналіз крові. Однак для цього продукт повинен забезпечувати медичне страхування членів сім’ї та забезпечувати відшкодування цієї допомоги.

Загальний аналіз крові – що він містить

На практиці т. зв загальний аналіз крові (морфологія 5 диф.), де кількісному та якісному аналізу підлягають не тільки еритроцити, лейкоцити та тромбоцити, а й інші елементи. Будь-яке відхилення від прийнятого рівня може говорити про те, що в організмі щось не так. Так які ж норми показників периферичної крові?

Нормальний аналіз крові

Аналіз крові дає багато інформації, яка дозволяє оцінити здоров’я свого організму. Ось основні параметри аналізу крові:

  • гематокрит (HCT),
  • гемоглобін (HGB, HB),
  • лейкоцити (лейкоцити)
  • базофіли (BASO),
  • еозинофіли (EOS),
  • нейтрофіли (NEUT),
  • лімфоцити (ЛІМФА),
  • моноцити (MONO),
  • еритроцити (еритроцити),
  • тромбоцити (PLT),
  • розподіл об’єму еритроцитів (RDW),
  • середній об’єм еритроцитів (MCV),
  • середній вміст гемоглобіну (MCH),
  • середня концентрація гемоглобіну (MCHC).

Важливо, що чітко вказати правильні норми крові складно. Їх обсяг залежить від обладнання та методики лабораторного приміщення, куди була направлена ​​кров. Тому інтерпретацію результатів слід залишити за лікарем. Тим не менш, можна посилатися на стандарти, наведені в таблиці нижче.

Нормальні показники крові в різному віці
Вік Гемоглобін [ммоль/лі (г/л)] Еритроцитів х 10 ^ 12 / л Гематокрит [%] MCV [fl] MCH [fmol i (pg)] MCHC [ммоль/лі (г%)]
2 7,26 (11,7) 4.7 35% 78 1,55 (25) 20,48 (33)
4 7,82 (12,6) 4.7 37% 80 1,68 (27) 21.10 (34)
6 7,88 (12,7) 4.7 38% 80 1,68 (27) 20,48 (33)
8 8,01 (12,9) 4.7 39% 80 1,68 (27) 20,48 (33)
10-12 8,07 (13,0) 4.8 39% 80 1,68 (27) 20,48 (33)
жінка 8,69 (14,0) 4.8 42% 87 1,80 (29) 21.10 (34)
Людина 9,93 (16,0) 5.4 47% 87 1,80 (29) 21.10 (34)
Читайте також:  Денис Басс из "молодой команды" Черновецкого вернулся из Москвы и скупает недвижимость в Киеве

Розшифровка морфології крові

Загальний аналіз крові не можна інтерпретувати окремо від еталонних стандартів, встановлених даною лабораторією. Також слід враховувати загальний стан здоров’я та спосіб життя пацієнта, вік чи перенесені захворювання. Тому аналіз крові найчастіше супроводжується медичним опитуванням та оглядом пацієнта. Такий цілісний підхід дозволяє правильно оцінити отримані результати і прийняти правильне рішення щодо подальшого лікування.

Які захворювання може виявити аналіз крові?

Морфологія крові дозволяє на ранній стадії виявляти захворювання і, таким чином, боротися з ними, перш ніж вони переходять у більш небезпечні стадії. Також виявляється т. зв латентне захворювання, тобто захворювання, які спочатку не дають ніяких симптомів, що надзвичайно ускладнює їх діагностику.

Основні відхилення, які можна виявити в аналізі крові, включають:

  • інфекції,
  • алергії,
  • запалення,
  • імунні порушення та аутоімунні захворювання,
  • захворювання крові, наприклад, геморагічний діатез,
  • анемія,
  • ракові захворювання, включаючи лейкемію.

Діабет також діагностується на підставі аналізів крові. Ця проблема стосується все більше і більше людей, також у молодому віці. Детальніше про це можна дізнатися зі статті:  Цукровий діабет – симптоми і лікування

Як часто повторювати тест?

Загальний аналіз крові необхідно проводити не рідше одного разу на рік. Ви повинні звернутися до лікаря з результатами, щоб він міг їх інтерпретувати. Якщо ви хочете уникнути черг, оформите приватну страховку. Це також може бути корисним, коли лікар діагностує у нас захворювання. Політика життя  та здоров’я – це гарне рішення, яке гарантує доступ до різноманітних медичних послуг та лікарів-спеціалістів. У разі потреби він також надає фінансову підтримку.

Безумовно, варто продовжити свій поліс життя та здоров’я страхуванням на випадок перебування в лікарні в результаті хвороби чи нещасного випадку. Він покриє витрати на додаткові обстеження та діагностику, якщо це необхідно після виписки з лікарні. Страховик також організує для нас виїзди до спеціалістів, а також надасть додаткові пільги за тривале перебування в стаціонарі (понад 14 днів).

Читайте також:  Модели от Victoria’s Secret – сочетание комфорта и изящества