Група SKF, провідний світовий виробник підшипників, в 2018 році має намір інвестувати в розвиток виробництва “СКФ Україна” (Луцьк, раніше – Луцький підшипниковий завод) близько 270 млн грн.

Про це повідомив генеральний директор українського підприємства Володимир Цибульський, передає Інтерфакс-Україна.

Плани перспективного зростання дуже амбітні, адже планується інвестувати 88 млн шведських крон (приблизно 270 млн грн), в тому числі на створення потужностей для виробництва продукції нового покоління – підшипникових вузлів TMU, – повідомив він в інтерв’ю діловому виданню “Бізнес”.

За словами В.Цибульского, за 20 років група SKF в цілому інвестувала в модернізацію і розвиток підприємства понад EUR120 млн.

Як повідомлялося, в 2017 році чистий прибуток підприємства склав 214,08 млн грн (в 2016-м – 266,16 млн грн), чистий дохід зріс на 19% – до 1 млрд 981 млн грн.

При цьому, згідно з фіночету підприємства в системі розкриття інформації НКЦБФР, в загальному обсязі продажів частка конічних роликових підшипників склала 56,2% (1 млрд 088 млн грн), компонентів до підшипників – 43,8% (847,41 млн грн).

У структурі реалізації минулого року найбільшу частку продажів (майже 80%) займають країни Євросоюзу – 1 млрд 582 млн грн, що на 14,2% більше, ніж роком раніше. На частку Росії і інших країн СНД довелося 12,5% (246,72 млн грн, на 54,3% більше). Поставки на український ринок зросли на 46,6% – до 97,55 млн грн, що склало 4,9% загального продажу.

Як зазначив в інтерв’ю В.Цибульскій, найбільший споживач продукції луцького заводу – підприємства групи Volkswagen. Підшипники також поставляються провідним світовим і європейським автовиробникам – MAN, Iveco, Scania, Meritor і т.д. Компоненти поставляються іншим заводам SKF в Німеччині, Польщі, Іспанії, Бразилії, Китаї.

Внаслідок малої місткості ринку України, занепаду автомобільної галузі наші продажі для українського ринку незначні. Основні споживачі – “АвтоКрАЗ”, виробники компонентів, сільгосптехніки і вторинний ринок запчастин. Будемо сподіватися в майбутньому на розвиток машинобудівної галузі України.” СКФ Україна “має всі можливості для забезпечення вітчизняного ринку якісними підшипниками, – зазначив гендиректор підприємства.

“СКФ Україна” спеціалізується на виробництві роликових конічних підшипників і компонентів до них (кілець, роликів і сепараторів). Проектна потужність заводу складає 34 млн конічних і карданних підшипників в рік.

Читайте також:  "Активісти-євробяхєри" під Полтавою побили далекобійників (ВІДЕО)

Згідно з даними НКЦБФР, за станом на перший квартал 2018 року шведської Aktiebolaget SKF належить 99,8917% акцій ПАТ “СКФ Україна”.