Дерев’яні будинки можуть прослужити не один десяток років, зберігши свій первинний зовнішній вигляд та усі технічні характеристики. Втім, з часом навіть найміцніші споруди потребують ремонту та подекуди навіть відновлення пошкоджених ділянок. Саме з такою метою проводиться реставрація дерев’яних будинків. Як відбувається процес, скільки він коштує та від чого залежить остаточна ціна реставрації? Про це зараз і поговоримо.

Етапи реставрації дерев’яного будинку

Реставрація будинку потрібна, якщо на його стінах та підлозі з’явились дефекти, що впливають на технічні характеристики споруди. Навіть найменші тріщини можуть пропускати більше холоду та збільшуватись з часом. Сильні дефекти часто не підлягають ремонту, тому краще звернутись до майстрів вчасно.

Фахівці з відновлення дерев’яних споруд виконують роботи в кілька етапів:

  1. Виїзд на об’єкт та огляд стану будинку. Проводиться детальний аналіз споруди, перевіряється кожна ділянка. Після цього спеціалісти можуть планувати подальші роботи.
  2. Остаточне узгодження переліку робіт, часу та вартості послуг.
  3. Безпосередньо виконання робіт на об’єкті. Фахівці роблять усе самостійно, власники будинку можуть займатись своїми справами, поки споруда позбувається пошкоджень.
  4. Здача об’єкту з гарантією. Ви повинні оглянути будинок та перевірити якість роботи майстрів.

Скільки коштує реставрація дерев’яного будинку

Процес відновлення дерев’яного будинку доволі складний та багатокомпонентній. Він має здійснюватися виключно професіоналами, які знають усі секрети та підводні камені реставрації пошкоджених споруд. Деревина – доволі примхливий матеріал, ремонт якого краще не здійснювати буз належного обладнання та досвіду.

Звісно, самостійний ремонт будинку може коштувати дешевше. Однак навряд чи ви зможете досягти довговічного результату. Як мінімум тому, що важливо не лише усунути наслідки (дефекти на стінах та підлозі), але й знайти та попередити причини проблем.

Читайте також:  Лечение в Испании и почему она стала популярным направлением лечения

Вартість реставрації дерев’яного будинку буде залежати від кількох чинників:

  • ступінь пошкодження будівлі;
  • габарити будинку: його площа та планування;
  • заплановані масштаби робіт.

Ціна прораховується індивідуально після аналізу стану споруди. Фахівці зможуть порекомендувати, як вкластись у запланований бюджет та повністю відновити будинок для подальшого комфортного проживання у ньому.

Ви можете обрати окремий пакет послуг, наприклад, «Економ» або «Преміум». Вони відрізняються переліком робіт, які здійснюються на об’єкті.

В будь-якому разі реставрувати будівлю набагато дешевше, аніж зносити конструкцію та зводити новий дім. Тому краще своєчасно перевіряйте свою оселю на предмет пошкодження стін, даху або підлоги та не затягуйте з реставраційними роботами. Так ви зможете заощадити на більш складному ремонті та подовжити життя будинку.