Справа щодо військової агресії Росії проти України

«Головна військова прокуратура з вересня 2014 року здійснює досудове розслідування за фактом рішення і ведення представниками влади Російської Федерації і посадовими особами Збройних сил РФ за змовою з терористичними угрупованнями агресивної війни з Україною». Про це у себе в Facebook розповів генпрокурор Юрій Луценко. Загальна кількість всіх матеріалів, які стосуються Путінської агресії, вже перетнула межу в 800 томів, серед яких 350 відзначаються як «Секретні» і «Надзвичайно секретні».

 

За словами Луценка, слідством охоплено весь період агресії з лютого 2014 року (окупація півострову Крим, проведення антитерористичної операції на Сході країни). «Здобуто понад 100 000 одиниць речових доказів», — написав він.

При цьому, за словами генпрокурора, «враховуючи необхідність спеціальних знань щодо застосування сил і засобів під час бойових операцій», Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Мін’юсту була проведена унікальна військова експертиза, яка тривала майже рік.

Дані про перебіг розслідування та перспективи притягнення винних до кримінальної відповідальності Луценко обіцяє оприлюднити на засіданні комітету Верховної Ради з питань безпеки й оборони 7 вересня.

Нагадаємо, що 8 серпня ГПУ повідомила про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України 18 високопоставленим чиновникам РФ, серед яких міністр оборони РФ Сергій Шойгу і радник президента Росії Сергій Глазьєв.