Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ лише в умовах обмеженого доступу до зони конфлікту на Донбасі за 2,5 роки офіційно нарахувала понад два десятки машин, позначених написом “вантаж 200”, які вивозили зі сходу України загиблих росіян.

Про це заявив у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ представник США при Організації посол Даніель Байєр.

“27 жовтня Спостережна місія ОБСЄ в Гуково і Донецьку зафіксувала, як ще один автомобіль для перевезення загиблих, позначений кодом “200” – для втрат російських військових, – перетинав кордон між Росією і територію, утримуваною сепаратистами. І це лише останній з понад двадцяти таких транспортних засобів, зафіксованих за два з половиною роки – лише з тих, що були помічені”, – заявив представник США.

У цьому зв’язку він нагадав, що Кремль продовжує заперечувати власну безпосередню участь у конфлікті на сході України.

“Попри те, що Росія у себе вдома визначає злочином дискусії про свої військові втрати в Україні, це не скасовує того факту, що сини Росії продовжують гинути в конфлікті, в якому їхній уряд продовжує заперечувати втрати та свою центральну роль”, – наголосив американський дипломат.

134797

При цьому представник США закликав РФ “припинити насильство та повною мірою виконувати домовленість про відведення військ”.

А тим часом, депутати Європарламенту, члени Підкомітету з безпеки та оборони Комітету закордонних справ Європарламенту, Анна Ельжбета Фотига, Майкл Галер та Клаус Бухнер приїхали в Україну і відвідали зону АТО, щоб оцінити ситуацію і отримати інформацію з перших уст.

Про це на власній сторінці у Facebook повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

«Хочемо висловити вам нашу повну підтримку і солідарність. Ми не маємо жодних ілюзій щодо ролі Росії у цьому конфлікті. До подій у Сиріі деякі наші колеги з Європарламенту ще мали якісь ілюзії щодо Росії. Тепер таких стало значно менше. Поведінка росіян у Сирії, в Алепо, для багатьох європейських політиків стала холодним душем», – Павло Жебрівський процитував слова із зустрічі із закордонними політиками.

Читайте також:  Дональд Трамп принял присягу и официально стал 45-м президентом США

Жебрівський розповів парламентарям про те, як сьогодні відбудовується зруйнована інфраструктура в області, як змінюються настрої людей, як розвивається громадянське суспільство та економіка.

“Генерал Кременецький дуже чітко і докладно розповів про ситуацію на лінії розмежування та про участь у війні кадрових російських військових”, – написав Жебрівський.

Також голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації звернув увагу на те, що саме ці люди формують порядок денний і політику Європейського парламенту щодо підтримки та допомоги Україні і формують стратегію ЄС щодо продовження санкцій супроти агресивної та знахабнілої Росії.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/, http://uainfo.org/blognews/