Щоб забезпечити гарячою їжею бійців на передовій, незабаром буде не обов’язково тягнути туди польову кухню.

Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак підписав технічні умови для харчових наборів нового зразка.

— Позаду — об’ємна і напружена робота волонтерів, спеціалістів Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України. Попереду не менш важливий етап — погодження цих технічних умов із профільними міністерствами та Кабінетом Міністрів України. Але на шляху до реформування та вдосконалення забезпечення військовослужбовців не маємо права зупинятися , — наголосив Степан Полторак.

Даними технічними умовами розширено асортимент страв — тепер у раціоні їх 18 . У новому харчовому наборі буде використовуватися нова технологія пакування (реторт-пакет), що дозволить отримати готові страви без термічної обробки та забезпечить компактність і зручність під час використання.

Розробники врахували досвід країн-членів НАТО щодо калорійності та упаковки, але в питанні асортименту страв врахували особливості національної кухні.

— Сподіваємося, що нові пайки надійдуть у війська ще до кінця цього року, — розповів начальник відділу розробки норм продовольчого забезпечення Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Вадим Сторожук. — Новий сухий пайок поступово буде заміняти той, що зараз використовується у Збройних Силах.

Передусім сухими пайками нового зразка забезпечуватимуть ті підрозділи, де є складнощі з приготуванням гарячої їжі, наприклад, на передових позиціях.

— Харчуватися сухим пайком за рекомендаціями лікарів дозволяється не більше трьох діб. Але бувають ситуації, коли забезпечити гарячим харчуванням бійців просто неможливо, — каже Вадим Сторожук. — Коли наші бійці утримували ДАП, про гарячу їжу мови не було. Їм був потрібний саме такий сухпай, адже до його комплекту входять вже готові супи і каші, а також спеціальні пакети для розігрівання. Для цього достатньо в такий пакет налити трохи води, щоб почалася хімічна реакція. Потім військові мають обов’язково отримати гаряче харчування.

Читайте також:  Вперше військовий парад на День Незалежності України пройде під марш дієвої армії УНР. ВІДЕО

Завдяки використанню сучасних технологій, новий сухпайок можна безперервно вживати протягом двадцяти одного дня, що дуже важливо в бойових умовах.

Калорійність польових продовольчих наборів нового зразка — 3500 Ккал, а в посиленому варіанті для військовослужбовців у зоні проведення АТО — 4200 Ккал на добу. До посиленої норми додатково включаються м’ясна страва на вечерю (м’ясо тушковане яловичини або свинини — 200 грамів), шоколад, родзинки, кава та цукор. Вартість нового сухпайка — 172 грн.

Роман ТУРОВЕЦЬ (na.mil.gov.ua)