Сесілія Мальстрьом

Україна може отримати безмитний експорт у рамках автономних торговельних преференцій на м’ясо птиці, агропродукцію тваринного походження, муку, фруктові соки та електротовари.

Єврокомісар з питань торгівлі перебуває з робочим візитом у Києві В Єврокомісії заявили про додаткові торгові преференції для України.

Про це на своїй сторінці в Тwitter повідомила член Європейської комісії з питань торгівлі Сесілія Мальстрьом. “Щаслива знову бути в Києві. Робоча вечеря з Павлом Клімкіним.

Рада повідомити про додаткові торгові преференції для України”, – написала єврокомісар з питань торгівлі.

Happy to be in Kyiv again. Working dinner with @PavloKlimkin. Glad to announce additional market access preferences for Ukraine. — Cecilia Malmström (@MalmstromEU) September 29, 2016

Зазначимо, раніше Мальмстрьом заявила, що ЄС буде готовий у вересні повідомити про додаткові торговельні преференції для України.

Зокрема, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав єврокомісара якнайшвидше ухвалити рішення про запровадження ЄС додаткових торговельно-економічних преференцій для України. “ЄС має рішуче підтримати Україну у контексті російських транзитних і торговельних обмежень…

Дуже важливо, щоб сфера дії автономних преференцій ЄС була амбіційною і включала в себе критично важливі категорії товарів, такі як м’ясо птиці, агропродукція тваринного походження, мука, фруктові соки, електротовари, алюміній та вироби з нього”, – наголошував український прем’єр.

У 2015 році в рамках автономних торговельних преференцій Україна вперше почала експортувати до ЄС цукор і крохмаль. Окрім того, того ж року аграрії експортували і поза рамками квот, перевищивши їх у десятки разів: мед (минулого року Україна перевищила свою тарифну квоту по цьому продукту в чотири рази), сік (перевищено в сім разів), кукурудзу (тарифну квоту перевищено майже в 20 разів).

Читайте також:  Частина громад УПЦ МП відмовляється брати участь у кампанії "проти автокефалії", яку організовує керівництво церкви