Гаазький трибунал Україна Росія

У понеділок, 6 березня, у Нідерландах в Гаазі завершилося перше судове засідання у межах позову України проти Росії. Як повідомляє 5 канал, Україна представила суду свою позицію та аргументи. Зокрема, показали презентацію про збиття рейсу МН-17 малайзійських авіаліній над Донеччиною, обстріли Волновахи та Маріуполя, а також факти обстрілів території України з боку Росії.

У своєму позові Україна звинувачує Росію у підтримці сепаратистів на сході України та порушенні прав людини в окупованому Криму, зокрема, у дискримінації кримських татар та українців на території півострова.

Офіційний Київ вимагає, щоб суд визнав фінансування та допомогу Росії для бойовиків Донбасу.

“Дві ключові дії можуть бути визначені як тероризм у цій справі. Це обстріли житлових кварталів міст та розстріли мирних зібрань людей. Обидва випадки є актами тероризму відповідно до Конвенції ООН про фінансування тероризму. У цьому контексті, ми вважаємо, що діяльність Росії на сході України є підтримкою терористів”, – каже партнер юридичної компанії “Ковінгтон та Берлінг” Марні Чік.

Також у рамках слухань першочерговим питанням розглядався запит Києва на запровадження тимчасових заходів для Росії, які мають на меті захистити права українських громадян на звичайне життя.

Згідно процедури, засідання триватиме чотири дні. Уже завтра, 7 березня, свої аргументи представить Росія, після чого сторонам дається ще два дні, щоб пояснити свої позиції. Результатом цих слухань має бути ухвала суду, яка вирішить, чи задовольнити запит України на запровадження тимчасових заходів проти РФ. Рішення буде остаточним і обов’язковим для виконання всіма сторонами.