Координатор групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець у своєму коментарі “РБК-Україна” обережно розповів про повзучий наступ нашої армії, яка змогла взяти у півкільце Горлівку та Докучаєвськ. Окрім цього Машовець зазначив, що просування нашої армії відбувається і північніше Маріуполя.

Згодом волонтери розповіли, що морська піхота змогла зайняти лісосмугу і до звільнення села, яке бойовики “зайняли рік тому”, лишився один крок. Зрозуміло, що рік тому бойовики взяли Комінтернове (Пікузи).

Якщо згадати осінь 2016-го, то з 8-го жовтня розпочався пік активності на Маріупольському напрямку. Тоді патруль 54-го окремого розвідувального батальйону ЗСУ в “сірій зоні”, між селищами Водяне і Ленінське, вступив в бій з великою групою бойовиків. В результаті противник втратив убитими двох бойовиків і один – Михайло Філімонов – потрапив в полон

Згодом противник підтягнув резерви і за підтримки артилерії почалися важкі бої у районі Лебединське – Водяне, причому противник застосовував навіть “Гради”.

Паралельно почалося загострення в районі Павлополя і Широкиного. Бойовикам тоді протистояли морські піхотинці з двох підрозділів – 36-ї окремої бригади і 501-го окремого батальйону.

В останні дні бойовики повідомляли про постійні бойові зіткнення в районі Комінтернового (Пікуз), яке знаходилося у сірій зоні, поки дане село не зайняли терористи ще в грудні 2015-го.

Прес-центр АТО за останню добу також наводить інформацію про обстріли Водяного та інших населених пунктів: Талаківки, Широкиного, Павлополя.

Враховуючи інформацію від волонтерів про зайняту лісосмугу, ситуація у напрямку Комінтернового (Пікуз) для нашої армії складається дуже вдало. Сьогодні можна озвучувати інформацію, що дане село взяли у напівкільце. Бойовики потрошку залишають його і рухаються у бік Заіченка.

За “Мінськом-1” Комінтернове (Пікузи) має бути з нашого боку лінії розмежування. Але тут одним Комінтерновим (Пікузами) наша армія не обмежується.

Читайте також:  Пентагон разорвал все контракты с российской авиакомпанией «Волга-Днепр» и передает контракты украинскому ГП «Антонов»

8-го січня троє українських морських піхотинців пропали поблизу Маріуполя. Згодом тіла трьох загиблих наших воїнів бойовики передали українській стороні. Вони підірвалися на мінному полі поблизу с. Верхньошироківське (Октябрь)

Дане село, так само, як і Комінтернове (Пікузи), за “Мінськом-1” має бути з нашого боку.

І сьогодні відомо, що українська армія поступово рухається вперед зі сторони Піщевика, намагаючись відрізати сполучення Верхньошироківського (Октября) із Хрещатицьким (Червоноармійським).

Маріупольський напрямок. Українська армія готується повернути Комінтернове та Октябрь (КАРТА) - фото 2

Наразі терористи намагаються зупинити просування мінометним вогнем та артилерією. Проте, для нашої армії тут все складається досить вдало.

Depo.Війна