У Харкові проходять останні приготування української реактивної системи залпового вогню “Верба”.

Це модернізована до сучасного рівня і військових вимог іще радянська БМ-21 Град.

У Міноборони не приховують, що дуже чекають випробувань, аби якомога швидше запустити “Вербу” у виробництво та передати до війська.
Розробники машини значно поліпшили характеристики системи, тепер екіпаж проводить прив’язку, визначення положення машини автоматично.

Також перезарядка пакета напрямних тепер механізована. Для цього розроблена транспортно-заряджувальна машина, яку завершують збирати на заводі.

 

Опис «Верба»

оснащена здвоєною кабіною на 5 місць, а всі системи наведення, прицілювання і навіть перезарядки тепер управляються зсередини.

1724080

Повна маса установки «Верба» — 20 т. Максимальна швидкість — 85 км/год.

Якщо  перезаряджається після повного запуску від години до двох, залежно від кваліфікації екіпажу, то в РСЗВ «Верба» перезарядка повного комплекту 40 ракет робиться протягом 10 хвилин.

За словами генерального конструктора ХКБМ Володимира Вакуленка на доробку системи необхідно 7 місяців і 16 мільйонів гривень.

Також відомо що можливий варіант з броньваною кабіною від «Раптора».

Відносно базової БМ-21 є такі зміни:

Швидкість перезарядки зросла в 7 разів;

Сучасні системи навігації скоротили час для відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості в 4 рази, в порівнянні з «Градом»;

Перехід на шасі від «КрАЗа» дозволив не тільки виключити використання російських «Уралів», та підвищити прохідність машини;

Нова система вирівнювання і стабілізації платформи, завдяки чому значно вдалося підвищити точність вогню;

Змінена система зв’язку, тепер вся інформація передається по цифрових каналах в зашифрованому вигляді.