Державне підприємство «Медичні закупівлі України» подало позов до суду щодо прострочення термінів постачання вакцини проти коронавірусу CoronаVac від китайського виробника Sinovac Biotech.

Про це повідомив генеральний директор держпідприємства Арсен Жумаділов в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня”.

Жумаділов зазначив, що до контрагента з постачання CoronаVac мають бути застосовані відповідні санкції за несвоєчасні поставки вакцини.

Договір щодо постачання CoronаVac на територію України підписано з “Лекхім”. Це група фармкомпаній зі штаб-квартирою у Києві. “Лекхім” є “єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні”.

Група ще не виплатила пеню через зрив термінів поставки. Цього домагаються в судовому порядку.

“Ми вже подали позов про стягнення відповідних коштів до держбюджету в судовому порядку. Але важливо інше. Те, що “Лекхім” і, відповідно, їхні контрагенти теж, я сподіваюся, розуміють і відчувають, що мають якомога швидше виконати зобов’язання перед українською державою”, — зазначив голова “Медзакупівель”.

Про яку суму йдеться Жумаділов не проінформував.

  • Нагадаємо, щеплення препаратом CoronaVac розпочалося в Україні 13 квітня. Остання партія надійшла до країни 26 травня. Загалом Україна законтрактувала 1,9 млн цієї вакцини, з яких 1,215 млн на той момент вже отримала. Таким чином, очікується постачання ще близько 185 тисяч доз цієї вакцини.
  • Міністерство охорони здоров’я купувало цю вакцину за ціною 504 гривень за дозу.  Тоді Жумаділов заявляв, що вакцину можна було закупити дешевше.