Служба безпеки України викрила мережу групи посередників, які брали російські гроші для підкупу українських політиків, та оприлюднила їхні розмови. Відео перехоплених розмов опубліковане на YouTube.

“На жаль, ми знаємо, що в Україні є ціла купа громадян, які займають посади, і ті, які посади не займають, які чомусь знаходяться в дуже тісному контакті… у деяких з них за короткий проміжок часу по 150 контактів з цим московським агентом. Перші більш ніж 20 обшуків ми провели вже вчора, і є вже перші результати”, – заявив на брифінгу голова СБУ Василь Грицак.

Також спецслужба опублікувала перехоплення телефонних розмов посередників, які займалися підкупом політиків в Україні.

За інформацією СБУ, йдеться про екс-помічника колишнього міністра освіти Дмитра Табачника Антона Кузьменка і колишнього головного редактора проросійського видання в Запоріжжі “Новий регіон” Павла Золотарьова. Одним з епізодів у справі щодо проплачених законодавчих ініціатив українських політиків стала організація виступу нардепа за гроші на захист законопроекту №4245 “Про вільну економічну зону”, так звану “Порто-франко”.

 

Крім того, голова СБУ додав, що спецслужби РФ продовжують спроби дестабілізації ситуації в Україні, Служба безпеки України робити все можливе для запобігання провокації.