OSCE Наталья Федорович Министерство социальной политики Украины

На щорічній нараді ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі під час свого виступу Заступник Міністра Міністерства соціальної політики України Наталія Федорович  доповіла країнам-учасникам про основні досягнення, які Україна здійснила у сфері протидії торгівлі людьми:
У Варшаві з 11 по 22 вересня проходить Щорічна нарада ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі. Тут представлені делегації 57 держав-учасниць ОБСЄ, а також неурядові організації цих країн. Цей захід є найбільшим та найавторитетнішим форумом ОБСЄ у людському вимірі.

Федорович Наталія Заступник Міністра соціальної політики України
Наталія Федорович заступник Міністра соціальної політики України

18 вересня відбулось засідання, під час якого обговорені гуманітарні питання, зокрема протидії торгівлі людьми, біженців та переміщених осіб та осіб під загрозою переміщення.
Під час свого виступу доповіла країнам-учасникам про основні досягнення, які Україна здійснила у сфері протидії торгівлі людьми. Україна приєдналася до всіх основних міжнародних документів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, і прийняла відповідне національне законодавство. В Україні створена ефективна система протидії торгівлі людьми.
За останні два роки Мінсоцполітики ідентифіковано в 1,5 рази більше жертв торгівлі людьми, що дозволило усім їм надати необхідну допомогу. З моменту впровадження процедури надання статусу постраждалого від торгівлі людьми (з вересня 2012 року) Мінсоцполітики такий статус встановлено 417 особам, у тому числі 6-ти іноземцям.
Посилилася робота правоохоронних органів у розкритті злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. Як результат, за 8 місяців 2017 року підрозділами Національної поліції в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості про 144 кримінальних правопорушення, передбачені статтею 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України, що на 140% перевищує показник 2016 роки за той же період (60 кримінальних правопорушень). Встановлено 187 потерпілих.
28 липня цього року МОМ був запущений оновлений сайт Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – www.527.org.ua. Це дозволить підвищити обізнаність громадян та запобігти торгівлі людьми.
Сайтом зручно користуватися через різні пристрої, він також має кнопку швидкого набору гарячої лінії. Зручна форма зворотного зв’язку дозволяє отримати онлайн-консультацію тим, хто знаходиться за кордоном або з інших причин не може зателефонувати на гарячу лінію.
Посилення ефективності державної політики протидії торгівлі людьми позитивно вплинуло на рейтинг України в глобальному звіті Державного департаменту США про боротьбу з торгівлею людьми.
У цьому році, Україна вперше за останні чотири роки була виведена з Контрольного списку другої групи і переведена в Другу групу.
Класифікація передбачає таку градацію:
• до «Першої групи» (Tier 1) належать країни, які повністю відповідають вимогам (стандартам) TVPA, тобто уряди цих країн розуміють наявність такої проблеми, як торгівля людьми, намагаються її вирішити;
• до «Другої групи» (Tier 2) належать країни, що не відповідають мінімальним стандартам TVPA, але уряди яких докладають серйозні зусилля з викорінення торгівлі людьми;
• до «Контрольного списку другої групи» (Tier 2 Watch List) належать країни, уряди яких не повною мірою дотримуються мінімальних стандартів TVPA, але докладають до цього певних зусиль. Крім того, ці країни характеризуються значним числом жертв торгівлі людьми, або суттєвим зростанням цього показника в ситуації, коли уряд не докладає достатніх зусиль для вирішення проблеми або виявлено значущу помилку у визначенні фактів торгівлі людьми, у проведенні розслідувань, чи вжитих заходах щодо попередження; несправедливі вироки суду; приховування фактів;
• до «Третьої групи» (Tier 3) належать країни, що не докладають помітних зусиль для дотримання мінімальних стандартів TVPA” – Заступник Міністра Міністерства соціальної політики України Наталія Федорович

Читайте також:  Бронеавтомобіль Козак-2М проходить випробування для Українського війська (відео)
OSCE Наталья Федорович Министерство социальной политики Украины
На фото з делегатами щорічної наради ОБСЄ Заступник Міністра Міністерства соціальної політики України Наталія Федорович (друга зправа)