ДП “Генератор”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, є унікальним підприємством, яке має стратегічне значення для безпеки України. Саме на цьому підприємстві виготовляються унікальні наукоємні високотехнологічні прилади для радіолокаційних станцій та авіаційних систем. Фактично саме від його продукції залежить робота багатьох українських радарів та далекобійних зенітно-ракетних комплексів С-300.

Завдяки антикризовим заходам, це київське підприємство, яке з 2009 по другу половину 2014 року не мало жодного замовлення, сьогодні показує стабільний прибуток, зростання заробітної плати та має тверді замовлення для забезпечення обороноздатності України.

ДП “Генератор” є єдиним в Україні та одним з небагатьох у світі підприємств, яке виробляє та володіє технологіями виготовлення вакуумних НВЧ приладів, в тому числі – клістронів, які є основою всіх потужних НВЧ передатчиків. В першу чергу тих, що використовуються у радіолокаційних станціях.

Саме завдяки продукції “Генератора” працюють українські радіолокаційні станції від “Іскри”, що стоять на озброєнні української армії. Окрім того, вироби підприємства використовуються і у самих потужних українських зенітно-ракетних комплексах С-300.

Для виробництва цієї продукції на підприємстві використовуються унікальні технологічні процеси з використанням таких рідкоземельних елементів, як тантал, вольфрам та молібден, що вимагають особливих умов обробки та використання атомноводневого зварювання у спеціальних установках.

І лише завдяки відданості працівників “Генератора” ці технології вдалось зберегти під час цілеспрямованого знищення підприємства, яке відбувалось з 2009 по 2014 роки. Залишене без замовлень та з вилученими резервами, підприємство було доведено до банкрутства.

Ситуація кардинально змінилась у другій половині 2014 року завдяки ефективним антикризовим заходам. “Генератор” отримав замовлення, відновив виробництво, замінив за програмою імпортозаміщення постачальників сировини з Росії на компанії з Європи та Китаю та продовжив свою роботу над зміцненням обороноздатності України.

Читайте також:  Сутки после задержания украинского журналиста Сущенко морили голодом и не давали пить

В результаті, ДП “Генератор”, яке закінчило 2014 рік зі збитками у розмірі 8,5 млн грн, у 2017 році, згідно оперативних даних, отримало 1,5 млн грн прибутку, що на 150% більше показника 2016 року. А загалом, у минулому році підприємство реалізувало продукції на 64,1 млн грн.

Одночасно з цим, значно виросла і середня зарплатня на підприємстві, яка у 2014 році становила лише біля 2 тисяч грн, а у 2017 році виросла до майже 6 тисяч, виплачується вчасно та в повному обсязі.

Ефективно вирішується питання залучення молодих спеціалістів до виробництва. За минулий рік одразу два провідних вищих навчальних заклади України – “Київський політехнічний інститут” та Київський національний університет ім. Т. Шевченка – відкрили спільно та на базі підприємства Навчально-науковий виробничий центр та філіали своїх кафедр. І тепер у вирішенні наукових і виробничих задач задіяні студенти та викладачі цих вишів.

Сьогодні дієві управлінські рішення “Укроборонпрому” вивели “Генератор” з кризи та забезпечили стабільний прибуток, заклали умови для подальшого розвитку. Підприємство має тверді замовлення у 2018 році та увійшло до новоствореного кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ. Що дозволить об‘єднати наукові та виробничі потенціали провідних підприємств України в галузі радіолокації та дасть можливість розробляти нові наукоємні та високотехнологічні зразки військової техніки.

Джерело