Іван Ліберман: Не можна більше дурити людей у спосіб під назвою “реформа”!

Хто би міг раніше подумати, що уся проблема виявиться у “переатестації”? Адже, за словами заступника Міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, реформа Національної поліції – провалилася! А причина – ініціатива колишнього керівника НП Хатії Деканоідзе переатестувати правоохоронців…

Хатія Деканоідзе керувала Нацполіцією України у 2015-2016 роках. У листопаді 2016 року Міністр Арсен Аваков підписав рапорт про її відставку.

“Я вважаю, що переатестація, зорганізована Хатією Деканоідзе, призвела до розвалу поліції і, в тому числі, не дала жодного результату…”, – заявив цими днями заступник очільника МВС.

Переатестація стала причиною провалу реформи Нацполіції? Чи так це насправді? І, взагалі, чи замислювалася реформа саме в тому вигляді, в якому громадянам її хотілося б зрозуміти і, головно, відчути з точки зору результатів?

Коментує відомий адвокат, доктор права Іван Ліберман:

“Перше, що хочу сказати. Ще за свій вік я не бачив жодного політика, який би визнав факт своєї некомпетентності, недолугості і заангажованості. Також я не бачив жодного політика, який би публічно, під час якихось дій або акцій, визнав провал і відверто сказав людям: “Я – брехун!”…

Друге. Під цими так званими “проектами реформ” і всього, що з цим пов’язано, завжди стоїть виділення коштів з Державного бюджету і не тільки. Таким чином, хтось дуже пристойно збагатився! Хтось зробив дуже непогану кар’єру, отримав політичні дивіденди.

Гроші на цю “реформу” виділялись з Державного бюджету. Це – наші з Вами гроші! Отже, визнання того, що був провал реформи, говорить лише про те, що гроші (конкретно кожної людини гроші) було вкрадено, використано у неналежний спосіб, розпорошено із плачевними результатами!”.

Третій пункт оцінки ситуації Іван Ліберман назвав “Післясмак”.

Читайте також:  Як правильно вибрати набір для покеру

“Вже лунають інформаційні мессиджі, мовляв, задля того, щоб зупинити свавілля правоохоронців, треба знову мільйони і мільйони коштів на придбання, наприклад, відеокамер – контролювати, щоб не було катувань у поліцейських відділках тощо. Це що? Знову: “Шановні громадяни України, давайте нам ще грошей”?..

В мене тут просте запитання-заперечення: а чому я, як платник податків, повинен ще більше і знову сплачувати на утримання правоохоронців? Чому мої кошти повинні бути спрямовані не на підняття соціального рівня та достойне життя наших громадян? Чому знову я маю сплачувати за те, щоб убезпечити простих людей від свавілля (!) правоохоронців (!!!)? Чому знову і знову повинні на це витрачатися гроші?

Не можна більше дурити людей у спосіб під назвою “реформа”! Бо, наскільки я чую, наближається той час, коли у людей може урватися не лише політичний терпець. Я часто чую, що серед людей все частіше лунає, що скоро “настане їхній час”! Переконаний, усі добре розуміють, що люди мають на увазі…

Прості громадяни, прості працівники, незаможні люди вже втомилися терпіти свавілля. Тому і настрої вже стають надто радикальними і надто конкретними: люди готові об’єднуватись і йти персонально запитувати в правоохоронців, чиновників, політиків, бізнесменів-олігархів – що ж таке сталося в нашій країні, що права людини перетворюються на пшик? Люди хочуть знати – що відбувається, скільки ще так триватиме? Люди хочуть зупинити те, що ми бачимо нині», – резюмував адвокат Ліберман.

Автор: Сергій Дойко