Олександр Усовський русский мир

Українські хактівісти “Киберхунта” і “Український Кіберальянс” (UCA) передали волонтерам InformNapalm інформацію з пошти одного з сірих кардиналів російської зовнішньої політики в Східній Європі. Хакери отримали доступ до його комп’ютера і протягом кількох місяців контролювали листування.Білорус Олександр Усовський – любитель “русского мира”, історик і публіцист, який часто писав на сайті одного з проектів Віктора Медведчука “Український вибір”.

Саме Усовський активно зайнявся організацією антиукраїнських акцій у Польщі та інших країнах Східної Європи. Реалізувати такі проекти йому допомагає його фіктивна недержавна організація “Східноєвропейська культурна ініціатива”, яка була зареєстрована у Словаччині наприкінці 2013-го року.

Згідно з листами з його пошти, з середини 2014-го року організація Усовського починає співпрацювати з Інститутом країн СНД, яким керує депутат Державної Думи РФ Костянтин Затулін (з партії “Єдина Росія”).

Поступово Усовський почав спілкуватися і з представниками ультранаціоналістичних організацій, євроскептиками, радикалами правого та лівого толку.

Наголошується, що саме в Східній Європі активно діють проросійські недержавні організації, які під виглядом культурних, дискусійних та аналітичних майданчиків аналізують ситуацію, щоб потім провести свої проросійські акції. Таким завуальованим чином, Східну Європу вербують і створюють свої рухи.

Первісною ідеєю Усовського було створення громадської організації, що працює в інформаційному просторі “Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) і просувати ідеї “русского мира” у Східній Європі. Передбачуваний бюджет проекту — 42 тисячі євро на місяць.

InformNapalm
Одним з проектом Усовського була “Ченстоховська декларація про заборону русофобії в Польщі”. 28 листопада 2016 року в одному з листів із заголовком “Чорногорія VS Польща” Усовський розповідає комусь, що міг би виправити становище “К. В.” (Костянтин Валерійович Малофєєв) після провалу збройного заколоту в Чорногорії. Ціна питання — 75 тисяч євро.

Читайте також:  Команда Вілкула по рейдерству "Дніпромлину" вирішила пограбувати "Аграрний фонд України"

“Сім тижнів. З моменту видачі грошей і до моменту вибуху інформаційної бомби в ефірі. Після цього ніхто не згадає провалу чорногорської авантюри — всі будуть знати, як замирителя Польщі і людину, яка зробила перший (і найголовніше) крок до шляху знищення польської русофобії”, – пише Усовський в листі.

Крім пропагандистських акцій, фондом Усовського готуються і заходи так званої “м’якої сили” — коли під виглядом культурного обміну та збагачення відбувається просування інтересів Росії в країнах Східної Європи.

Ось “нешкідливий” культурний проект конкурсу документальних фільмів “Моя Росія” у Східній Європі за 46100 євро.

InformNapalm Усовський
Також фонд Усовського “промацує ґрунт” для проведення референдуму щодо виходу Словаччини з НАТО.

InformNapalm Усовський

Варто відзначити, що серед отриманих файлів з комп’ютера Усовського, є два документа під назвою: “Проект: Молдова — не Румунія” та “Проект: Україна — не ЄС”.