Плитка виготовляється шляхом пресування глини та кварцового піску з додаванням мінеральних елементів. Цей склад обпалюється при температурі понад 1000 градусів у печах. За своєю технологією виробництва глиняну масу можуть витягувати через спеціальні отвори, з подальшим обрізанням. Також можуть пресувати глину в спеціальній матриці, а після цього її обпалюють. Виходить глазурована та неглазурована плитка. Якщо потрібен ремонт квартир у Львові звертайтесь до копанії РемонтДім.

Глазурована плитка з лицьового боку покривається кольоровим склом. Це і надає плитці певного кольору та блиску. Неглазурована плитка по всій товщині виконується однаково без блиску з однорідним виглядом. Застосовуючи різний склад для виготовлення, можна зробити плитку для внутрішніх та зовнішніх покриттів.

За використання плитку можна розділити на три види:

  • – плитка з одинарним випалом застосовується для обробки стін та підлоги всередині приміщення. Ця плитка дуже щільна, не схильна до вигинів і деформації;
  • – Плитка з подвійним випалом застосовується для обробки декору стін. Така пориста плитка, але має велику колірну гаму;
  • – клінкерна плитка обпалюється один раз шляхом екструзії. Вона виходить щільною та дрібнозернистою. Її можна застосувати при покритті підлог у ванній, на кухні, в холі та коридорі.

При виготовленні плитки використовується червона та біла глина. Тильний відтінок такої плитки буде темно-червоний і світлий, відповідно.

Основні етапи укладання

Для укладання плитки на підлогу вам знадобляться зубчастий шпатель, алмазний надфіль (для розпилу плитки), хрестики для швів та рулетка.

Спочатку потрібно зачистити поверхню підлоги до бетону і вирівняти його за допомогою рівня, заклавши тріщини та нерівності розчином. Після цього підлогу необхідно загрунтувати.

Наступний етап має на увазі розмітку. Потрібно знайти центр кімнати. Від нього починають укладати плитку до країв кімнати. Якщо таке центрування не виходить, то можливий варіант укладання від стіни або кута.

Читайте також:  Як Росія використовує соцмережі для інформаційної війни

Далі, ділимо всю кімнату на 4 частини, і в одному із секторів починаємо укладання плитки на розчин. Якщо ви користуватиметеся цементним клеєм, то його потрібно розрівнювати зубчастим шпателем. Не треба покривати клеєм відразу велику площину підлоги. Не клейте більше квадратного метра. Кожен ряд плитки повинен закінчуватися укладанням спеціальних хрестиків. Так поступово потрібно заповнити усі сектори.

На останньому етапі потрібно закласти всі шви між плитками. Можна застосувати спеціальний цемент або затирання для загортання швів. Затирання гумовим шпателем затирають між стиками, а залишки можна прибрати простою губкою.

Повністю підлога буде готова протягом 24 годин. Щоб підлога могла прийняти на себе повне навантаження, краще буде почекати два дні.