Кружка з принтом – це не тільки звичайна річ, але й практичний гаджет, неординарний подарунок на будь-яке свято або ефектна рекламна кампанія. Кружки з принтом однаково популярні в будь-якому випадку, адже вони поєднують практичність з привабливим зовнішнім виглядом та індивідуальним характером. Якщо вас цікавить придбання кружки з принтом, рекомендуємо ознайомитися з усім процесом як відбувається друк на кружках. Так ви дізнаєтеся, якими способами і на якому матеріалі можна друкувати.

Керамічна чашка з відбитком назви групи або логотипу компанії – відмінний спосіб реклами. Такий корисний гаджет використовується для повсякденної кави або чаю, завдяки чому розміщений на ньому принт стає впізнаваним не тільки для людини, яка ним користується, але і для його рідних або колег. Таким простим способом даний бренд зберігається в пам’яті потенційних виборців продуктів або ідей. Отже, як же виникають принти на чашках? Давайте подивимося на цей творчий процес.

Способи друку на кружках

Є кілька способів створити красиву кухоль з будь-яким принтом на ваш вибір. Їх можна виготовити шляхом випалу в печі. Ви також можете використовувати піскоструминну обробку конструкції гуртки. Цей спосіб дає ефект відбитка, вирізьбленого на його поверхні. Однак найпоширенішим методом є сублімація кухлів. Дає швидкий і тривалий ефект, завдяки чому виготовлені чашки характеризуються якісним друком.

Друк на чкружках – як це виглядає?

Найпопулярнішим способом створення друку на кружках є сублімація. Це пов’язано з тим, що він дозволяє створити якісний і довговічний відбиток за відносно короткий час . Крім того, це не надто складний процес.

Першим кроком, звичайно, є створення дизайну з хорошою роздільною здатністю – низькоякісні зображення втрачають різкість через масштабування. Потім у друкарні графічний малюнок готується належним чином – для цього графічний дизайнер підганяє розмір графіки до поверхні чашки, покращує контрастність, насичує кольори, загострює контур і створює дзеркальне відображення. Тут же варто зазначити, що сублімаційний друк можна наносити тільки на чашку з полімерним покриттям .

Читайте також:  Квест-комнати: опис і суть

На наступному етапі візерунок наноситься на сублімаційний папір (або інший матеріал, придатний для техніки друку), який потім акуратно приклеюється до посудини так, щоб він точно прилягав до її поверхні. Потім підготовлену таким чином чашку поміщають у спеціальну нагрівальну камеру, де висока температура змушує відображення візерунка проникати в структуру чашки через явище сублімації – чорнило змінює свій агрегатний стан на газоподібний, пропускаючи рідкий стан , завдяки якому графіка закріплюється на поверхні кухля. Нарешті виріб обережно виймають з духовки і відкладають для охолодження.

Які інші найпоширеніші техніки друку?

Персональну графіку або рекламні принти можна друкувати не тільки на полімерних стаканах . Інші техніки друку дозволяють створити красиву і унікальну скляну, керамічну або навіть металеву кухоль.

Залежно від матеріалу розрізняють такі способи друку:

  • Піскоструминний – або увігнутий рельєф, який полягає у висіченні малюнка на поверхні матеріалу за допомогою шаблону розробленої графіки. Найчастіше цей спосіб використовують для друку на керамічних або скляних кухлях . Його можна використовувати на великих поверхнях. Піскоструминна обробка створює елегантний і мінімалістичний ефект. Більше того, принт стійкий і не стирається .
  • Лазерне гравіювання – виконується на металевих термокружках або на їх силіконових елементах. Ця техніка дозволяє точно друкувати деталі навіть найскладніших візерунків. За допомогою цього методу багатоколірний друк неможливий.
  • Керамічна деколь – як і у випадку сублімаційного методу, малюнок переноситься на спеціальний папір, який потім наноситься на поверхню посуду. Завдяки цьому способу можна навіть прикрасити внутрішню частину кухля, ручку і її дно. Принт, виконаний у техніці деколь, стійкий до прання та хімічних речовин – чашку, оформлену таким чином, можна без проблем мити в посудомийній машині.