5 видів цифрового друку

Цифровий друк поліграфії не використовує класичну форму друку, і ви можете змінювати інформацію на відбитках протягом усього процесу. Для друку використовуються цифрові дані з пам’яті комп’ютера, які зазвичай переносяться безпосередньо на задруковану основу. Цифровий друк включає наступні способи, що відрізняються один від одного специфікою технологічного процесу:

  1. Електрофотографічний друк походить від ксерографії. У цій техніці найчастіше використовується лазер, тому її ще називають лазерним друком. Заряджений фотопровідний шар опромінюється лазерними або діодними променями – піксель за пікселем. Після експонування слід етап проявлення, а потім перенесення тонера на підкладку та фіксація відбитка. Перенесення фарби на підкладку можливе завдяки силам електростатичного притягання.  Під дією тепла тонер остаточно з’єднується з основою. Для електродруку використовуються офісні принтери, багатофункціональні пристрої або високопродуктивні виробничо-друкарські машини.
  1. Він працює подібно до електрофотографії. У цьому випадку, однак, циліндр покритий шаром діелектрика. Друкуюча головка випускає потік іонів, якими заряджаються місця друку.  Зображення переноситься на підкладку за допомогою відбиткового циліндра і термічно фіксується.
  1. У цій техніці використовується циліндр з магнітним шаром. За участю магнітного поля на поверхні циліндра створюється приховане зображення. Керована комп’ютером головка генерує магнітні імпульси.  Для друку використовується феромагнітний порошок, який прилипає тільки до намагнічених елементів.
  1. Спрей-друк. Процес безперервного струминного друку також називають  струменевим . Пристрої, що використовуються для друку в цій техніці, оснащені розпилювальними головками з соплами, з яких за участю напірного насоса викидаються краплі фарби.  Процес друку управляється комп’ютером за допомогою електричних імпульсів і включає дві технології: безперервний потік крапель або поодинокі краплі. Струменевий друк використовується для промислового, широкоформатного, тиражного і сублімаційного друку, а також для маркування матеріалів і друку на тривимірних об’єктах.
  1. Зображення створюється на підкладці за допомогою тепла. Висока температура може діяти безпосередньо на підкладку або опосередковано на барвник, тому термографію поділяють на пряму і непряму.  Непряма термографія включає в себе методи термоперенесення або сублімації барвника. Вони полягають у фіксації термопластичних речовин, які зазвичай наносять на вологий відбиток. Термографія дозволяє отримати цікавий ефект рельєфного друку, який часто використовується в запрошеннях, конвертах або візитних картках.
Читайте також:  Покупка светильников онлайн: преимущества и недостатки