Зміст

  • 1 Види чаю
    • 1.1 Чорний чай
      • 1.1.1 Чорний індійський
      • 1.1.2 Чорний китайський чай
      • 1.1.3 Цейлонський чорний чай
    • 1.2 Зелений чай
    • 1.3 Білий чай
    • 1.4 Червоний чай
    • 1.5 Жовтий чай
    • 1.6 Пуер
    • 1.7 Трав’яний чай
  • 2 Різновиди чаю по країнах виробникам
    • 2.1 Китай
    • 2.2 Індія
    • 2.3 Тайвань
    • 2.4 Шрі-Ланка
    • 2.5 Індонезія
    • 2.6 Японія
    • 2.7 Кенія
  • 3 Корисні властивості різних видів чаю
    • 3.1 Зелений
    • 3.2 Чорний
    • 3.3 Жовтий
    • 3.4 Білий
    • 3.5 Червоний
    • 3.6 Пуер

Чай один з найулюбленіших і найпопулярніших напоїв, який люблять пити діти та дорослі. Багато людей поділяють його на два види: зелений та чорний. Насправді чайних сортів багато. Все це рыномаъття чаъв ви знайдете за посиланням ekava.com.ua/ua/shop/category/chai. Розрізняють їх за місцем виростання, методом обробки, смаковими та ароматичними властивостями. Кожен вид чаю має лікувальні властивості та використовується в медичних цілях.

На полицях магазину можна зустріти багато різновидів чаю, як дешевих, так і дорогих. Ці напої відрізняються способом приготування та смаковими якостями. У сьогоднішній статті ми дізнаємось, як технології виготовлення впливають на підсумковий продукт, які бувають види чаю та як вибрати гарний напій.

Види чаю

Багато людей помилково поділяють напій на добрий та поганий. Але кожен поціновувач чайної церемонії знає, що сортів дуже багато. Існують такі різновиди напою: чорний, зелений, білий, червоний, жовтий та пуер.

Чорний чай

Ранок більшості з нас починається з філіжанки цього підбадьорливого напою. Але, не всі знають про особливості та види чорного чаю.

Головною відмінністю від інших різновидів є те, що листя цього виду піддають повній ферментації.

У процесі обробки чайні листи окислюються, що позначається на їхньому кольорі. Аромат вони набувають після підв’ялювання. Тому заварений настій має темний колір та насичений аромат. Далі сировину піддають сушінню у спеціальних духовках, потім сортують.

Чорний індійський

В основному це купажі, які мають низьку якість. Існує кілька дорогих сортів чорного чаю:

  • Дарджилінг – вважається найелітнішим чорним чаєм. Готовий настій може мати світлий чи яскравий золотистий відтінок. Смак не дуже насичений з легкими мигдальними нотками;
  • Нілгірі – відноситься до дорогих чаїв. Має міцний смак та легкий аромат;
  • Ассамський – має приємний терпкуватий смак і солодовий аромат;
  • Сіккімський-цей чай з’явився нещодавно, але його властивості та смакові якості не гірші від знаменитого дарджилінгу.

Чорний китайський чай

Дуже поширений вид, представлений на чайному ринку наступними сортами:

  • Кімун зазвичай входить до складу багатьох чаїв. Готовий напій має яскравий колір, що відрізняється від інших приємним ароматом фруктів;
  • Юньнань – своєрідний напій, який має високу фортецю. Готовий настій має насичений «земляний» смак;
  • Лапсанг Сушонг – елітний чай, якому притаманний легкий хвойний аромат сосни. У процесі обробки чайне листя цього виду китайського чаю сушиться в печах з присутністю соснових голок. Таким чином, готовий продукт має особливий аромат.
Читайте також:  Лазерная эпиляция в Киеве

Цейлонський чорний чай

Саме про такий вид говорять європейці, називаючи його чорним чаєм. Заварений настій темно-червоного майже коричневого відтінку досить міцний та ароматний.

Зелений чай

Цей вид чаю вважається дуже корисним. Колір завареного настою може бути від світло-зеленого до зелено-золотистого, залежно від сорту та способу обробки. Чайне листя не проходить процеси повного окислення. Свіже листя зав’ялює під сонячним промінням природним способом. Далі їх висушують та скручують. Кожен виробник виготовляє за своїм методом, тому чай має безліч смакових відтінків. Цей різновид зустрічається у продажу в листовому, пакетованому вигляді з добавками і без.

Читайте також: Корисні властивості та особливості чаю оолонг

Зелений вигляд завдяки своєму смаку та властивостям має дуже багато шанувальників у всьому світі. У його складі міститься багато корисних речовин, вітамінів та антиоксидантів.

Випускається понад п’ятдесят зелених сортів, які відрізняються смаком та ароматом. Його нам доставляють з Індії, Японії та Китаю.

Білий чай

Отримав свою назву, тому що чайне листя покрите білим ворсом. Вони проходять рівень ферментування більше, ніж зелені сорти. Процес обробки дозволяє зберегти всі властивості нового листа.

Заварений настій має колір від світло-жовтого до зелено-жовтого, приємний смак та ніжний аромат. Білий чай має більшу користь, ніж зелений. Відрізняється з інших сортів мінімальним вмістом кофеїну. Найпопулярнішими білими видами чаю вважаються Бай Му Дань та Бай Хао Інь Чжень.

Червоний чай

Цей вид вважається чимось середнім між зеленим і чорним сортом. Він дуже популярний у Китаї. Заварений настій має золотистий відтінок, фруктовий аромат, у смаку відчувається легка терпкість. Завдяки збудливому ефекту може зрівнятися у каві. Червоний вигляд, на відміну від кави, що бадьорить, більш корисний.

Жовтий чай

Цей вид не дуже відомий, його виробляють у малих кількостях. У нього є схожість із зеленим сортом, тому жовтий чай іноді сприймають як елітний зелений.

Чайні кущі ростуть у Китаї у районі Фуцзянь. Цей вид піддають легкого ступеня ферментації. Готовий напій має приємний ніжний смак і насичений аромат.

Його рідко можна зустріти у продажу, тож вартість чаю висока.

Щоб виготовити один кілограм жовтого чаю, потрібно обробити близько двадцяти п’яти тисяч добірних чайних бруньок. На виробництво напою потрібні великі витрати та багато часу, тому що чайні листи обробляються ручним способом.

Пуер

Такий вид чаю виробляють за певною складною технологією. Свіже зелене листя готують як зелений сорт, потім ферментують. Напій набуває незвичайного аромату та смаку завдяки особливим умовам зберігання та ферментуванню. Чим більша витримка пуера, тим він смачніший і дорожчий. Вирощують його в Китаї, виробляють у пресованому вигляді.

Пуер має підбадьорливий ефект, його можна пити замість кави. Китайці дуже поважають цей вид і вважають його основним засобом усіх хвороб. Крім того, пуер відрізняється від інших тим, що його можна пити на голодний шлунок.

Читайте також:  Фірмове спортивне взуття та аксесуари від IdealSport

Трав’яний чай

В основному в даному вигляді немає чайного листя, тому його називають фіточаєм. Для виробництва напою використовуються лише натуральні трави та квіти. Найпоширенішими видами трав’яного чаю вважаються: каркаде, ромашка, шипшина, м’ята, мате, ройбуш та інші.

Різновиди чаю по країнах виробникам

Китай

У цій країні виготовляють дуже багато видів напою, які відрізняються смаками та ароматами. Китай вважається основним постачальником зелених сортів. Китайці першими відкрили культуру чаювання, яка стала відома на весь світ.

Читайте також: Чи може бути алергія на зелений чай

Індія

Займає лідируючі позиції на чайному ринку. Широкий асортимент індійського чаю дозволяє кожному любителю напою зробити свій вибір. Виробник випускає продукт у листовому та гранульованому вигляді. Індія також виготовляє ароматний та смачний зелений чай.

Тайвань

Тут люди почали вирощувати чайні дерева після успішного досвіду китайців. На сьогоднішній день Тайвань вважається самостійним чайним регіоном, який виготовляє високогірний улун, зелений та чорний сорт.

Шрі Ланка

Великий постачальник цейлонського чаю. Випускає чорні та зелені сорти у листовому та гранульованому вигляді, такі як індійські.

Індонезія

Сприятливі кліматичні умови дозволяють вирощувати чайне листя високої якості. Індонезія виробляє чорні та зелені сорти. Заварений настій має ніжний аромат та благородний смак.

Японія

У цій країні вирощують лише зелені чайні сорти. Асортимент японського чаю дуже різноманітний. Напою характерний свій смак та аромат.

Кенія

Ця країна вважається великим постачальником чорного чаю. Вирощувати чайні кущі в країні почали порівняно недавно, але вже досягли відмінних результатів. На сьогоднішній день Кенія випускає добрий продукт високої якості. Зростанню чайних дерев сприяє екологічно чистий клімат країни.

Корисні властивості різних видів чаю

Кожен чайний сорт має певні лікувальні якості. Деякі з них бадьорять, заспокоюють і позитивно впливають на весь організм в цілому.

Зелений

У видах зеленого чаю міститься понад п’ятсот корисних речовин. Він багатий на антиоксиданти, які перешкоджають виникненню онкологічних захворювань. До складу напою входять такі елементи, як фосфор, магній, кальцій та інші. Регулярний прийом будь-якого з видів зеленого чаю сприяє поліпшенню травлення, нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Також настій позитивно впливає на судини, відновлює рівень цукру в крові.

Чорний

Існує багато видів чаїв чорних сортів. У їх складі присутній кофеїн, який має підбадьорливий ефект. Прийом напою допомагає нормалізувати кровообіг, сконцентрувати увагу та очистити судини. Такий вид не рекомендують вживати у великих кількостях, бо містить кофеїн.

Жовтий

Цей вид сприяє відновленню обміну речовин. Його рекомендують пити при жіночих хворобах, позитивно впливає на нервову систему.

Білий

Цей вид вважається найкориснішим для організму. Він зберігає початкові властивості свіжого листя, тому що не проходить етап ферментації. Білий чай містить речовини, що перешкоджають утворенню ракових пухлин. Регулярний прийом напою регулює рівень холестерину та приводить тиск до норми.

Читайте також:  В Україні подорожчало пальне -

червоний

Ці види чаїв та їх властивості дуже корисні для людей із серцево-судинними захворюваннями. Напій виводить токсини з організму та підвищує його захисні функції.

Пуер

Здатний покращувати самопочуття та підвищувати працездатність. Великий вік чаю говорить про більшу його користь і кращий смак. Прийом пуера рекомендований людям, які ведуть активний спосіб життя та займаються спортом.

Існують також види трав’яного чаю. У чайні суміші додають різні трави, які мають лікувальний ефект.

Тепер, Ви знаєте скільки існують видів та асортименту чаю, і можете сміливо зробити свій вибір на користь того чи іншого сорту. Кожна чашка напою принесе не лише бадьорість та гарний настрій, а й користь для організму.